Dayak yiyen Rum gazeteci şikâyetçi oldu

İki kişi tarafından darp edilen Rum gazeteci polis merkezinde ifade verdi.

Yunan gazeteci saldırganlardan şikayetçi oldu, kameralar inceleme altında
Beyoğlu’nda 2 kişi tarafından darp edilerek hafif yaralanan Rum gazeteci Andreas Rombopulos, polis merkezinde ifade vererek, saldırganlardan şikayetçi oldu.

Edinilen bilgiye göre, Yunan Mega TV’nin İstanbul muhabiri ve İstanbul’da Rumca yayımlanan İho gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Rombopulos’un, dün, Tel Sokak’taki bürosunun önünde, kimliği henüz belirlenemeyen 2 kişi tarafından darp edilmesine ilişkin polisin başlattığı soruşturma sürüyor.

Soruşturma çerçevesinde, olay yeri yakınındaki bazı iş yeri sahipleri ve görgü tanıklarının ifadesine başvuran Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ardından Taksim Polis Merkezine çağırdıkları gazeteci Rombopulos’un da ifadesini aldı.

Andreas Rombopulos’un polise verdiği ifadede, hiç tanımadığı 2 kişinin saldırısına uğrayarak kafasından ve kolundan yaralandığını, saldırının nedenini bilmediğini söyleyerek, şikayetçi olduğu öğrenildi.

Olay yerinde de araştırma yapan polis, Rombopulos’un darp edilmesinde kullanıldığı sanılan ve üzerinde kan olan bir sopa parçası buldu.

İncelenmek üzere emniyete götürülen bu parçadan parmak izi ve kan örneği alan polis, saldırıya uğrayan Rombopulos’tan da kan örneği aldı.

Kan örneklerinin Kriminal Polis Laboratuvarına gönderildiği, sopa parçasından alınan parmak izlerinin ise sabıkalıların parmak izleriyle karşılaştırılmasının sürdüğü öğrenildi.

Polis, araştırmalar kapsamında, Rombopulos’un darp edildiği büro ve çevresi ile şüphelilerin kaçış güzergahındaki iş yerlerine ait güvenlik kamerası ve Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu (MOBESE) görüntülerini incelemeye aldı.

Öte yandan, olay sonrası, ilçe emniyet müdürlüğünde görevli 2 polis memuru da bir olumsuzluk yaşanmaması için tedbir olarak Rombopulos’un ofisi çevresinde görevlendirildi.

Polisin, saldırganları yakalamak için başlattığı çalışmalar sürüyor.