Dayakçı Başkan Balaman ne dediğini bilmiyor

AK Parti'nin dayakçı Belediye Başkanı Hasan Balaman, sürekli fikir değiştirerek farklı beyanatlar vermeye devam ediyor.

Zaman temsilcisi ve muhabirini kahve içmek için davet ettiği makamında adamlarıyla birlikte hastanelik edinceye kadar döven Hasan Balaman, çıktığı her televizyon kanalına, görüştüğü her muhabire farklı beyanatlar vermeye devam ediyor.

Hasan Balaman ilk olarak olaydan sonra AA’ya yaptığı açıklamada ‘olayını reddedip muhabir ve temsilciyle araba çarpmış olabileceğini söyledi. Aynı Balaman daha sonra belediyenin resmi internet sitesinde yaptığı açıklamada dayak olayının yaşandığını ancak önce muhabirin kendine tekme attığını anlattı ve AA’nın haberini yalanladı. Ancak olayı birebir yaşayan AK Parti İl Başkanı Abdullah Gülcemal, Balaman’ı net bir dille yalanladı ve ilk yumruğu başkanın attığını söyledi.

Bununla da yetinmeyen Balaman, tüm ısrarlarına ve araya koyduğu adamlara rağmen kendisiyle görüşmeyi kabul etmeyen Zaman Gazetesi üst yönetimiyle konuşup durumu ‘düzelttiği’ yalanını ortaya attı.

Balaman’ın dudak uçuklatan beyanatlarının ardı arkası kesilmiyor. Sivil toplum örgütleri ve kamuoyunun büyük tepkisini çeken ve kamu oyunda güvenilirliğini yitiren Balaman, son olarak yakın çevresine İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu’nun kendisini arayarak destek olduğunu söylediği öğrenildi.

Balaman’ın yakınındaki isimlere, ‘Abdulkadir Aksu beni aradı ve ‘Hasan ben olayı öğrendim. Anlatılanlar gibi değilmiş. Ben seni tanıyorum. Sen devam et’ dedi.” açıklamasında bulunduğu öğrenildi.