Dayakçı başkana bir tepkide Kırşehir’den

Isparta'da Zaman Gazetesi Temsilcisi ve Muhabirine, Belediye Başkanı ve korumalarının saldırmasına bir tepkide Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti'nden geldi.

Halkın haber alma özgürlüğünün ‘dayakla’ kısıtlanamayacağını ifade eden Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Turpçu, ” Zaman Gazetesi Isparta Temsilcisi Arif Bayram Taş ile Muhabir Mustafa Altıntaş’ı makamına davet ederek çirkin saldırıda bulunulmasını ulusal basından üzüntü ile öğrendik. Bu çirkin ve seviyesiz saldırıyı Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti olarak kınıyoruz. Basının haber alma özgürlüğünü hiç kimsenin kısıtlamaya hakkı yoktur. Basın kamuoyunun gören gözü, işiten kulağı ve konuşan lisanıdır. Bu saldırı sadece meslektaşlarımıza değil aynı zamanda halkımıza da yapılmıştır. Basının haber alma özgürlüğünün dayak ve şiddetle önlenemeyeceğinin altını bir kez daha çiziyor, şiddet yanlısı başkanla ilgili yapılması gerekenler konusunda yetkilileri göreve davet ediyorum.” dedi.

Cemiyet Başkanı Turpçu öte yandan ise Konya’da Peygamber Efendimize hakaret içeren karikatürlerin protesto edilmesi yürüyüşünde bir gazeteciye taşlı saldırıda bulunulmasına da tepki göstererek saldırganları kınadı.