‘DELL 2005 yılında Türkiye’de yüzde 100 büyüdü’

Dell Akdeniz ve Afrika Bölge Direktörü Nick Offin,Dell'in 2005'te Türkiye'de çok başarılı bir yıl geçirdiğini söyledi. Offin şirketin Türkiye pazarında yüzde 100'lük büyüme kaydettiğini belirtti.

Dell’in 2005 yılında Türkiye’de çok başarılı bir yıl geçirdiğinbelirten Nick Offin, Dell’in özellikle dizüstü bilgisayarda yüzde 103, sunucu pazarında ise yüzde 100 büyüme sağladığını, 110 binin üzerinde kutu satışı yaptığını, bunun büyük bir başarı olduğunu anlattı.

Türkiye’deki faaliyetlerinin yüzde 60-70 gibi kısmının İstanbul ve Ankara’da gerçekleştiğini anlatan Offin, Bilgisayarlaşmanın özellikle kamu alanı, finans sektörü, ev, ofis kullanıcıları ve KOBİ pazarlarında büyüdüğünü söyledi.Offin Türkiye’de KOBİ pazarına odaklanmayı planladıklarını da sözlerine ekledi.

Dell’in direkt satış Türkiye operasyonu olan 3355’in başarısını değerlendirdi. Bu başarının, kendilerine Türkiye’de büyüme stratejilerini nasıl yönlendireceklerine dair ilham verdiğini belirten Offin, bu noktadan hareketle, 3355’te yakaladıkları başarıyı ve sağladıkları karlılığı tüm Türkiye genelinde yaygınlaştırma kararı aldıklarını söyledi. Offin, ”Şimdi bölgesel olarak büyüme zamanı ve yerel firmalara Dell ile çalışma fırsatı sunmak istiyoruz. Böylece de Türkiye’deki başarımızı sağlamlaştırmayı hedefliyoruz. Dell Türkiye pazarında yüzde 100’luk gibi bir oranda büyüme kaydetti” diye konuştu.

Toplantıya, Dell Akdeniz ve Afrika Bölgesi Finans Direktörü Mark Wadsley ile Dell Direkt Satış Türkiye Operasyonu Genel Müdürü Özgür Şenel de katıldı