Demet Akalın tek celsede boşandı

Demet Akalın, 4,5 ay önce Çeşme'de jet hızıyla evlendiği işadamı Oğuz Kayhan'dan tek celsede boşandı.

Çiftin çalışma saatlerinin uymaması nedeniyle birbirlerini çok az görebildikleri belirten tanıklar, Ümmet Kayhan’ın çocuk sahibi olmak istemesine karşın Demet Akalın’ın karşı çıktığını ve bu yüzden sık sık tartıştıklarını söyledi.

Fatih 3. Aile Mahkemesi tarafından 2007 yılının Mart ayına verilen boşanma davası tarihi tarafların anlaştıklarını bildirmeleri üzerine dün görüldü. Demet Akalın ve Ümmet Kayhan, adliyeye ayrı ayrı geldiler. Eşi Demet Akalın’la yan yana gelmemeye çalışan Ümmet Kayhan, duruşma saatini adliyenin arka bahçesinde bekledi. Duruşma saatinin yaklaşmasıyla adliyenin koridorlarına geçen çift burada da biraraya gelmemeye özen gösterdi.

Duruşmada hakimin söz verdiği İstanbul’daki Chocolate kafelerin sahibi Ümmet Kayhan, sadece “Dilekçemizde yazılı olanlara katılıyorum. Boşanmak istiyorum” demekle yetindi. Demet Akalın da eşinin açtığı boşanma davasını kabul ettiğini belirtti.

Tanıklar: Demet çocuk yapmak istemedi

Duruşmada çiftin gösterdiği tanıklar da dinlendi. Tanıklar, verdikleri ifadede çiftin çalışma saatlerinin birbirine uymaması nedeniyle çok az görüşebildiklerini belirterek, “Birbirlerine yeteri kadar zaman ayıramamaları nedeniyle sık sık tartışıyorlardı. Ayrıca Ümmet Kayhan, Akalın’la yaptığı evlilikten bir çocuk sahibi olmak istiyordu. Ancak Demet çocuk yapmak istemiyordu. Bu nedenle de sık sık kavga ediyorlardı” dediler.

Taraflar, avukatlarının ve tanıkların söylediklerine katıldıklarını ifade ederek, karşılıklı olarak nafaka ve tazminat talebinde bulunmadıklarını belirttiler. Mahkeme, tarafların ve şahitlerin dinlenmesinin ardından çiftin boşanmasına karar verdi.Akalın ve Kayhan gazetecilerin beklediği ön kapı yerine adliyenin arka kapısını kullanarak ayrı ayrı araçlarla adliyeyi terk etti.