Demirer; ‘Anavatan sosyal demokrat tabanlı büyüyor’

Anavatan Partisi İzmir İl Başkanı Sedat Demirer, Genel Başkan Erkan Mumcu'nun başa gelmesinden sonra partilerinin sosyal demokrat tabanlı büyüdüğünü söyledi.

Demirer, Mumcu’nun İzmir ziyareti dolayısıyla parti il başkanlığında yönetim kurulu üyeleriyle basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Mumcu döneminde partilerinin toparlanma sürecine girdiğini belirten Demirer, yeni üyelerin çoğunun sosyal demokrat kökenli olduğunu ifade etti. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yöneticilerinin, kendilerinden istifa eden kişilerin Anavatan’a geçmesinden endişe duyduğunu savunan Demirer, “Üyeleri tekrar çağırarak görüşmek istiyorlar ancak eski CHP’liler, kendi partilerinde bulamadığı ilgiyi ve duruşu Anavatan’da buluyor. Bu da partimizin dört eğiliminin devam ettiğini gösteriyor.” dedi.

Hükümetin icraatlarını da eleştiren Anavatan İl Başkanı, Erkan Mumcu’nun önceden AK Parti’de bakanlık yapmasını halka anlatmakta zorluk çekmediklerini belirterek, “Genel Başkanımız Erkan Mumcu, daha önce mevcut lideriyle anlaşamadığından istifa etti. AK Parti’ye Turgut Özal’ın misyonunu devam ettirmek için geçmişti ancak bulamayınca tekrar Anavatan’a geldi.” diye konuştu.