Demirkol piskinliginde bu kadari dedirtti

Savciligin istedigi üzerine çekilen Gökhan Demirkol’un fotograflari incelendi ve tecavüz görüntülerindeki kisinin Demirkol oldugu ortaya çikti.

Nöbetçi hakim eski basketbolcuyu, ‘Gizlice cinsel iliskiyi çekmek ve internette yayinlamak’ suçundan tutukladi.

Olayla ilgili asil önemli olay ise gizli kamera kayitlariyla eski basketbolcunun görüntülerinin mukayese edilmesi sirasinda kullanilan teknik oldu. ABD’nin 12 Eylül’ün ardindan El Kaide militanlarini yakalamak için özel olarak gelistirdigi bu sistem, suçlunun vücudun herhangi bir organinin parçasindan bile kisinin kimligini çikarabiliyor. Bu yeni teknoloji Türk Emniyeti’ne Levent’teki HSBC binasinin bombalanmasinin ardindan getirilmisti. Ankara Emniyet Bilgi-Islem Merkezi’nde yapilan fotograf taralamalari sirasinda Demirkol’u gizli kayitlardaki el görüntüsü yakalatti. Görüntüdeki elden hareket eden polisin, kesin yargiya damar yapisinin bire bir uymasi nedeniyle vardigi ve raporda “Görüntüdeki kisinin Gökhan Demirkol oldugu su götürmez bir gerçek” dendi

ÖZÇELIK AILESI’NDE SEVINÇ
Gökhan Demirkol’un tutuklanmasi Özçelik Ailesi’ni sevince bogdu. AKSAM’in aradigi Gamze Özçelik, sevinç gözyaslariyla açtigi telefonda, “Çok sevinçliyim. Adalet yerini buldu. Avukatim Fatih Volkan’in büyük destegiyle girdigim hukuk mücadelesinde önemli bir adim attim” dedi.