Demirkol’un seks fantezileri

Gökhan Demirkol Gamze Özçelik'e tecavüz eden şahsın kendisinin olmadığını iddia ediyordu. Demirkol u dönüşü yaptı ve duruşmada o geceyi detaylarıyla anlattı.

Oyuncu Gamze Özçelik’e tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanan eski milli basketbolcu Gökhan Demirkol, Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk kez hakim karşısına çıktı.

Mahkeme, 2.5 aydır tutuklu bulun Demirkol’un tutukluğunun devamına, Gamze Özçelik’in de “ruh sağlığının bozulup, bozulmadığına” yönelik rapor alınmasına karar verdi. Antalya Cumhuriyet Savcılığı’nca “Rıza dışında cinsi münasebette bulunmak” suçlamasıyla açılan davanın ilk duruşması, Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde öğleden sonra başladı. Duruşmaya, Antalya E Tipi Kapalı ve Yarı Açık Cezaevi’ne sevk edilen Gökhan Demirkol ve avukatı Ömer Yeşilyurt katıldı. Şikayetçi Gamze Özçelik’in katılmadığı duruşmada, Özçelik’i avukatı Fatih Volkan temsil etti.

“FANTEZİMİZDİ”

Duruşmada, hakkındaki suçlamalarla ilgili söz verilen Gökhan Demirkol, soruşturma aşamasında ifadelerin aksine duruşmada Gamze Özçelik’le cinsel ilişki yaşayan ve bunları cep telefonuyla görüntüleyen kişinin kendisi olduğunu itiraf etti. Demirkol, Mayıs 2004’ten 2 yıl öncesine kadar oyuncu manken Gamze Özçelik’le ilişki yaşadıklarını, ancak ayrılmalarına rağmen cinsel birlikteliklerinin sürdüğünü savundu. Demirkol, 1 Temmuz 2004 tarihinde çekilen görüntülerdeki olaya ilişkin olarak da oyuncu arkadaşı Barış Kılıç’la bir kaç günlüğüne Antalya’ya tatile geldiğini, Gamze Özçelik’in kız kardeşinin Kemer’de bulunduklarını söyleyerek ailesinin yanına davet ettiklerini belirterek, o gün ve öncesindeki bir iki gün boyunca Gamze ve ailesiyle görüşmek için Kemer’e gittiklerini söyledi. Olay günü de Gamze ve ailesiyle Kemer’de bir diskoda eğlendiklerini ve içki içtiklerini anlatan Demirkol, daha sonra da Gamze’nin kaldığı otele gittiklerini, odada önce esrar içtiklerini, sonra da seviştiklerini belirtti. İlişkileri sırasında “sürekli cinsel fantaziler yaşadıklarını” öne süren Demirkol, ilişkilerinin kendisi ve Gamze Özçelik tarafından daha önce de cep telefonuna kayıt edildiğini, ancak sonra silindiğini ileri sürdü.

Demirkol, olay gecesi Özçelik’in sarhoş olmasına rağmen bilincinin yerinde olduğunu ve cep telefonuyla ilişkiyi görüntülediğinin farkında olduğunu öne sürdü. Demirkol, Mahkeme Başkanı Mustafa Şahin’e ”Görüntüleri izlemediniz mi? Gamze’nin hareketlerini izlemediniz mi? Gamze bilinçliydi” demesi üzerine Mahkeme Başkanı Şahin, “İzlemedim. Meraklısı mıyım” diye cevap verdi.
Daha önceki ifadelerinin sorulması üzerine Demirkol, şöyle konuştu: “Cinsel ilişkimizin cep telefonuyla çekimleri tamamen Gamze’nin onayı ve rızasıyla gerçekleşti. Yaşadıklarımız fanteziydi. Daha önce de böyle fantaziler yaşıyorduk. Gamze’nin bilinci açıktı. Ben görüntüleri silmiştim, ancak kullandığım cep telefonumu sattığımda, hafıza kartından görüntülerin elde edilmiş ve internete verilmiş olduğunu anladım. Görüntülerin internete verilmesiyle ilgim yok. Böyle bir niyetim olsaydı daha önce de yapabilirdim. Kamuoyu önünde tecavüzcü damgası yedim. İtirafımla olayı ortaya çıkarmak istedim. Basketbolcuyum, milli oyuncuyum. Mağdur edildim. Tahliyemi istiyorum.”

Gamze Özçelik’in avukatı Fatih Volkan ise Gökhan Demirkol’un sildiğini söylediği tüm görüntülerin cep telefonunun dışında, evindeki ve işyerindeki bilgisayarında da kayıtlı bulunduğunu belirterek, ”Belden aşağı vurulmuştur. 23 yaşındaki bir genç kız böyle bir tecavüze maruz kalmıştır. Gamze travma yaşıyor ve tedavi görüyor” dedi.

TAHLİYE YOK

Gökhan Demirkol’un avukatı Ömer Yeşilyurt ise müvekkilinin, isminin tecavüz iddiasına karışmasının Gamze Özçelik tarafından dizi reklamı öncesinde ortaya atıldığını ileri sürdü. Yeşilyurt, Gamze Özçelik hakkında 500 bin YTL tazminat davası açacaklarını söyledi. Duruşmada, Gökhan Demirkol’un oyuncu arkadaşı Barış Kılıç ile bazı tanıklar dinlendi. Tanıklara soru soran Avukat Fatih Volkan ile Ömer Yeşilyurt arasında ise ifadelerdeki farklılıklar nedeniyle zaman zaman tartışmalar yaşandı.

Yaklaşık 4.5 saat süren duruşmanın sonunda Gökhan Demirkol’un ve avukatlarının tahliye talepleri, Gamze Özçelik’in ifadesinin alınamamış olması, olayın boyutu ve dosyadaki eksiklikler nedeniyle reddedildi. Mahkeme, 2.5 aydır tutuklu bulunan Demirkol’un tutukluğunun devamına, her iki tarafın da mahkemeye sunduğu görüntü ve fotoğrafların izlenmesine karar verdi.

Duruşmada, Gamze Özçelik’in ikinci duruşmada ifade vermek üzere hazır edilmesine, avukatının iddiaları üzerine, “olay nedeniyle ruh sağlının bozulup, bozulmadığına” yönelik tespit yapılmasına karar verildi. Mahkeme, Gamze Özçelik’in dosyadaki görüntüler ve tüm ifadelerle birlikte, 3 kişilik psikiyatri uzmanının kontrolü için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na sevk edilmesine karar verdi.