Demirören: Kaybedersem işime aileme dönerim

Beşiktaş'ın 31 Ocak Pazar günü yapılacak olağan seçimli genel kurul toplantısında başkanlığa yeniden aday olan mevcut başkan Yıldırım Demirören, siyah-beyazlı camiaya birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

Lig TV’de bu akşam yayınlanan ”2’ye 1” programına katılan Demirören, ”Beşiktaşlılar pazar günü seçilecek başkanın etrafında birleşirse her türlü engeli aşar. Tribünler ve genel kurul üyeleri seçilen adayın arkasında birleşecektir. Bana oy verecek herkesten ricam, seçimi kaybedersem seçilen adayın arkasında birleşmesidir” dedi.

Yönetim kurulu aday listesiyle ilgili bir soru üzerine Demirören, ”Ben seçimi kazanmak için değil, kulübü 3 yıl yönetmek için yönetim kurulu listesi yaptım. İleriyi düşünerek hareket ettim” diye konuştu.

Geçmişte yaptığı, ”Küfür edenleri tribünlerden temizleyeceğim” açıklamasının arkasında olduğunu vurgulayan Yıldırım Demirören, ”Sözlerimin arkasındayım, küfür edenler bu tribünlerden temizlenecek. Benim tepkim başkanlık makamına saygısızlık edenlere… Küfür edenler Beşiktaş Kulübü’nün sahibi değildir. Beşiktaş Kulübü’nün sahibi, genel kurul üyeleridir ve başkanı da onlar seçecektir” ifadelerini kullandı.

Yıldırım Demirören, şampiyonlukların gelip geçici olduğunu, kendileri için asıl önemli olanın ”Beşiktaşlılık duruşu” olduğuna dikkati çekerek, ”Takımıma geçen sezon olduğu gibi bu sezon da güveniyorum, şampiyonluğa inanıyorum. Bunun için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Ama bizim için asıl önemli olan Beşiktaşlılık duruşuyla hareket etmektir” dedi.

Demirören, seçimi kaybetmesi durumunda bir daha başkanlığa aday olup olmayacağı şeklindeki soruya ise ”Yok, hayır… Kaybedersem bir daha aday olmam, aileme işime dönerim” yanıtını verdi.