Demirören: Önemli olan şampiyonluk

Çaykur Rizespor'u 1 - 0 yenen Beşiktaş'ta Kulüp Başkanı Yıldırım Demlirören, her maça kazarmak için çıktıklarını, önemli olanın da oyun değil 3 puan olduğunu söyledi.

BJK İnönü Stadı’nda oynanan ve Beşiktaş’ın Ricardinho’nun golüyle 1 – 0 kazandığı maçın çıkışında basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Başkan Demirören, rakipleri Çaykur Rizespor’u ortaya koydukları mücadelesinden dolayı tebrik etti. Bir basın mensubunun şampiyonluk iddiasıyla ilgili sorduğu soruya Demirören, ”Şampiyonluk benim için bir iddia değil, inandığım için şampiyon olacağız diyorum.” dedi.

Başkan Demirören, bir basın mensubunun Fenerbahçeli yönetici Mahmut Uslu’nun, Kayserispor maçı sonrası yaptığı, ”Bizim amcamız, akrabamız yok” açıklamasını nasıl değerlendiriyorsunuz şeklindeki sorusuna ise, ”O bir yönetici, ben ise Beşiktaş Kulübü’nün başkanıyım” diye cevap verdi.

Demirören, Fortis Türkiye Kupası’nda Fenerbahçe ile yapacakları maçla ilgili olarak da ”Hak eden kazansın. Fair-play çerçevesinde oynansın” yorumunu yaptı.

– BEŞİKTAŞLI BOBO: ”ŞAMPİYONLUĞU DÜŞÜNÜYORUM” –

Sakatlığı nedeniyle en az 6 hafta sahalardan uzak kalacağı belirtilen ancak 21 gün sonra maça çıkan Beşiktaş’ın Brezilyalı futbolcusu Bobo ise kazandıkları için mutlu olduğunu, kafa olarak da burda olduğunu ve şampiyonluktan başka bir şey düşünmediğini söyledi.

Brezilyalı oyuncu maçtan sonra yaptığı açıklamada, Türkiye’ye geldiğinde kendisine karşı bir güvensizlik olduğunu, ancak kendisinin şansını iyi değerlendirdiğini ifade ederek, sakatlığının, kulüp doktorlarının çabası sayesinde erken iyileştiğini söyledi. Bobo, Avrupa takımlarının kendisinin transferiyle ilgilenmesi konusundaki bir soruya, ”Kafa olarak buradayım. Şampiyonluğu düşünüyorum. Transferi düşünmüyorum” diye yanıt verdi.

– ÇAYKUR RİZESPOR BAŞKANI CENGİZ’DEN SERT AÇIKLAMALAR –

Bu arada Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Ekrem Cengiz, maçın ardından soyunma odası koridorunda adeta çıldırdı. Yayıncı kuruluştaki görüntülerde, Cengiz’in hakem kararlarına tepkili olduğu, çevresindekilerin kendisini güçlükle sakinleştirdiği görüldü.

Konuk ekibin Başkanı Cengiz, maçın hakemi Aytekin Durmaz’ı ağır bir dille eleştirerek çok bariz ve net hatalar yaptığını söyledi. Koridorlarda çok sinirlendiğini ve bariz hatalar yapan hakemin adil bir maç yönetmediğini belirterek, ”Asabım çok bozuldu. Hak ettiğimiz puanlar çalındı. Neredeyse adam vuracak duruma gelmiştim. Bütün Türkiye izledi. Futbolcularımın sinirlerine hakim olması çok önemli.” dedi.

Konuşulacak ve söylenecek çok şey olduğunu da belirten Cengiz, ”Söylenecek o kadar çok şey varki. Ancak ligde kalan maçlar nedeniyle susmamız gerekiyor. Bu bizim açımızdan daha iyi olacak. Hakem Aytekin Durmaz’ın kötü yönetiminden dolayı 3 puandan olduk.” diye konuştu.

Turkcell Süper Lig’de büyük sıkıntılar olduğunu, Türk futbolunda seviyenin düştüğünü, bir kaos ortamının yaşandığını ileri süren Cengiz, hakem hatalarından dolayı bu sezon 6-7 puan kaybettiklerini de iddia etti.

Başkan Ekrem Cengiz, bir penaltı golüyle yenildiklerini, buna rağmen oyuncularının ortaya koyduğu mücadeleden çok memnun kaldığını da belirterek, kötü yönetildiğini iddia ettiği maçta sinirlerine hakim olmalarından dolayı futbolcularını tebrik ederek, ”Galip gelmiş gibi futbolcularıma prim verdim” dedi.

Çaykur Rizespor Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Yılmaz Zehiroğlu ise kendisini yedek kulübesinden atan hakeme tepki göstererek, ”Çaykur Rizespor’un hakkını ve alın terini çaldınız” dediğini belirtti.

Şaibeli bir yenilgi almalarının kendilerini üzdüğünü de belirten Zehiroğlu, ”Başkanım ve futbolcuların aşırı öfkeden söylediği sözler var. Kanımızın son damlasına kadar ligde kalmak için mücadele edeceğiz.” dedi.

Soyunma odası koridorlarında Çaykur Rizesporluların tepkisi nedeniyle hakemler odalarına polis kordonunda gitti.