Demokrasinin ruhuna uygun davranılmalı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Adıyaman İl Başkanı Nihat Komşu, halktan kopuk, halkı ve inançlarını hiçe sayan, değerlerini ayaklar altına alan bir mantıkla demokrasinin bağdaştığını söylemenin mümkün olmadığını söyledi.

Parti binasında yapılan toplantıda Komşu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı henüz idrak ettiğimizi belirterek, “Adında egemenlik olan bir bayramın sahibi olan ülkemizde halkın yönetimde egemen olmamasını, halkın değerlerinin aksine kararlar alınmasını, inançlara getirilen ve getirilmek istenen kısıtlamaları esefle takip ediyoruz. Bu konuda, TBMM’deki 23 Nisan özel oturumunda konuşan Meclis Başkanı Bülent Arınç’ın değerlendirmelerine katılmamak mümkün değil. Ancak, meclis kürsüsünün ağlama duvarı olmadığını ve kendilerinin iktidar olduklarını hatırlatmak istiyoruz.” dedi.

Demokrasinin ruhuna uygun davranılmasını ve laikliğin Demokles’in kılıcı gibi korku saçan bir unsur olarak gösterilmesinin önüne geçilmesini isteyen Komşu, “Son günlerde özellikle bölgemizde cereyan eden ve aslında amacın ülkeyi bölmek, kargaşaya sürüklemek olan terör örgütüne gereken cevabın verilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Terör örgütü, Kürt kardeşlerimizin temsilcisi değildir ve bizler yüzyıllardır bir arada yaşamış, aynı kaderi paylaşmış, aynı acıları ve aynı sevinçleri tatmışız. Öncelikle ülkemizin sınırları içerisinde ikamet eden hangi kültürden, hangi etnik kökenden ve hangi inançtan olursa olsun bir arada yaşayacağımızı ve hepimizin kardeş olduğuna inanıyoruz. Bizi bölmek, parçalamak ve aramıza nifak sokmak isteyenlerin başarılı olamayacağı gün gibi açıktır. Halkımızın tahriklere, oyunlara gelmemesi en büyük dileğimizdir.” diye konuştu.