DENİB Buldan’da konfeksiyon atölyesi açtı

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Buldan Meslek Yüksekokulu'nda Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) üyelerinin katkılarıyla 'DENİB Konfeksiyon Atölyesi' açıldı.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Buldan Meslek Yüksekokulu’nda Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) üyelerinin katkılarıyla ‘DENİB Konfeksiyon Atölyesi’ açıldı. Atölye için DENİB tarafından dikiş ve bazı tekstil makineleri olmak üzere 15 makine hediye edildi.
    Atölyenin açılış törenine, Denizli Valisi Yavuz Erkmen, Denizli milletvekilleri Mehmet Yüksel ve Emin Haluk Ayhan, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Buldan Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Buldan Belediye Başkanı Fahri Şevik, DENİB Başkanı Süleyman Kocasert ile davetliler katıldı.
    Buldan meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. İrfan Ertuğrul, DENİB’e teşekkür ederek, okulun genel durumu hakkında bilgiler verdi.
    DENİB Başkanı Kocasert ise DENİB olarak sosyal sorumluluk projelerine öncelik verdiklerini kaydetti. Denizli’nin ekonomisinde tekstil ve konfeksiyonun her zaman lokomotif bir sektör olduğunu belirten Kocasert, “Bugün dünyaca tanınan donanımlı bir tekstil kentiyiz. Bu değerimiz artırmak ve önümüzdeki yıllara aktarmak nitelikli insan gücüyle mümkün. Herkes tarafından takdir edilen başarı hikâyelerimize bir yenisinin ekliyoruz. Bu başarılara yenilerine eklemek tekstil öğrencilerimizin elindedir. Piyasadaki kalifiye eleman sorununu üniversitelerde yetişen öğrencilerle çözebiliriz.” dedi.
    PAÜ Rektörü Prof. Dr. Bağcı da PAÜ’nün bundan sonraki senato toplantılarını çevre ilçelerde yapacağını. Buldan’da restorasyon ve başka bölümlerin açılabileceğini vurguladı. Rektör Bağcı, “Bundan sonraki senato kararlarımızı, çevre ilçelerde alacağız. Bu bize ilçelerdeki vatandaşlarla bilim dünyasını kucaklaştırma fırsatı verecektir.” diye konuştu.
    Vali Yavuz Erkmen ise açılan tekstil atölyesinin yeni dönemde ara elaman açığını kapatacak önemli bir birim haline geleceğini ifade etti.
    Erkmen şunları kaydetti: “İhracatçılar Birliğimiz ülkemiz ekonomisine çok büyük katkı veriyor. Burada birliğimizin yaptığı sosyal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleştirdikleri atölyenin açılışını yapacağız. Rektörümüzün söylediği bazı konular çok önemli. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Buldan kültür ve turizm açısından çok önemli bir yer. Burada restorasyon bölümü olması çok önemli. Buldan önemli bir mimari dokuya sahip. Büyük bir turizm kapasitesi var. Bunu iyi değerlendirmek gerekiyor.”
    Konuşmaların ardından DENİB Konfeksiyon Atölyesi’nin açılış kurdelesi Vali Erkmen ve diğer protokol üyeleri tarafından kesildi.