Denim uzmanı stilist ve modelistler geliyor

Denim Sanayicileri Derneği (DENİMDER), sadece denim üzerine uzmanlaşmış modelist ve stilistler yetiştirmek üzere kurslara başlıyor.

DENİMDER, sektöre yönelik modelistlik ve sitilistlik eğitimleri verilecek kurs çalışmalarını başlatıyor. Başvuruların tamamlanması ve kontenjanların dolmasının ardından başlayacak eğitimler, DENİMDER’in Yeşilköy Dünya Ticaret Merkezi’nde bulunan ofisinde verilecek. Kurslara, herhangi bir firmada çalışanların yanı sıra, modelistlik ve sitilistlik alanında hiçbir eğitim ve tecrübesi olmayanlar da başvurabilecek. Her seviyeye göre farklı kurlarda hafta içi verilecek eğitimler; 15 kişilik sınıflarda 3 ay süreyle devam edecek.

TASARIM KURSU DA YOLDA

DENİMDER, modelist ve stilist kurslarının yanı sıra, tasarım alanında eğitim vermek için İtalya’da bulunan bir moda okulu ile de görüşmelerini sürdürüyor. Ortak yapılacak bu proje kapsamında, kursiyerlere sadece denim tasarımı üzerine eğitim verilecek. Projenin 6 ay içinde başlatılması planlanıyor.

SERTİFİKALAR AB’DE DE GEÇERLİ OLACAK

DENİMDER Başkanı Nedim Özbek, kursların, “konusunda uzman kişiler” tarafından verileceğini vurgulayarak, katılımcılara özellikle “gerber” sisteminin öğretileceğini ve başarılı oldukları taktirde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifikalarının verileceğini kaydetti. Sertifikaların, AB ülkelerinde de geçerli olacağını vurgulayan Özbek, “Bu tür eğitim faaliyetlerinin sektörümüzün gelişimi ve dünya pazarında hakkettiği yeri almasında büyük katkısı olacağına inanıyorum” diye konuştu. Kurslar hakkında detaylı bilgiler, DENİMDER’in 465 69 70 numaralı telefonundan alınabilecek.