Deniz Bank Avusturya’da 10’uncu kuruluş yıl dönümünü kutladı

Viyana'da kurulan ilk Türk bankası olma özelliğini taşıyan Deniz Bank AG, Avusturya'da kuruluşunun 10'uncu yıl dönümünü bir resepsiyonla kutladı.

Ebru Ustası Ahmet Saral’ın figüratif ebrularının sergilendiği bankada, davetliler önce sergiyi gezdi sonrasında Deniz Bank’ın hizmetleri hakkında Denizbank Şubeler Müdürü Mehmet Ulvi Taner’den bilgi aldı.

Bankacılık hizmetleri hakkında davetlilere açıklamalarda bulunan Şubeler Müdürü Taner, Deniz Bank’ın bankacılığın her alanında, kredi kartlarından, hesap açılımına, online bankacılıktan özel bankacılığa kadar her alanda hizmet verdiğini söyledi.

Cihan muhabirine açıklamada bulunan Denizbank Şubeler Müdürü Taner, Avusturya’da 10’uncu kuruluş yıl dönümü vesilesiyle yıl boyunca çeşitli aktiviteler düzenleyeceklerini, bu dönemin başlangıcını Türklere özgü bir sanat olan ebru ile yaptıklarını belirtti. Taner, “Avrupa ortasında bundan daha iyi tanıtım olamaz diye düşündüm” dedi.

Çalışmalarının ağırlığını vatandaşa götürdükleri havale hesaplaşmaların oluşturduğunu belirten Taner, “sigortalar, yapı tasarruf hesapları dışında esas ana faaliyetimizi tabii ki ticari firmalara sunduğumuz hizmetler. Özellikle Türk firmalarının sayısı hızla Avusturya’da ve Almanya’da artıyor. Orta ve kısa vadeli finansmanın sağlanması konusu da galiba biz de aynı dilde konuştuğumuzdan bu ihtiyacı sağlayabilecek bir konumdayız. Gelen tepkiler bunu gösteriyor” şeklinde konuştu.

Avusturya’da, üçü Viyana’da olmak üzere yedi şube ile hizmet verdiklerini kaydeden Taner, müşterilerinin büyük bir kısmını Türk kökenli vatandaşların oluşturduğunu, ancak hızla artan Avusturyalı müşteri kitlesinin de olduğunu ifade etti.