Deniz Baykal’dan AK Parti hükümeti ile ilgili şok iddia

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, AK Parti ile ilgili ortaya bir şok iddia daha attı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, hükümetin Abdullah Öcalan’ın affı için kanun hükmünde kararname hazırladığını ancak bunun gerçekleşmediğini iddia etti.

Baykal, “İşte bir belge daha. 18 Nisan 2006 tarihinde kanun hükmünde kararnameyi TBMM’ye gönderdiler. Bu kararnameye göre, ‘terör örgütü kurucusu pişmanlıktan yararlanır’ deniliyor” dedi.

Partisinin eski garaj meydanında düzenlediği mitingde konuşan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, AK Parti hükümetine ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yüklendi.

BAYKAL’IN ŞOK APO İDDİASI

Baykal, konuşmasında bir belge daha ortaya çıkardığını söyledi. “Bu hükümetle terörle mücadele olmaz. Terör, bu hükümetten güç alıyor” diyen Baykal, şöyle devam etti:

18 Nisan 2006 tarihinde, kanun hükmünde kararnameyi TBMM’ye gönderdiler. Bu kararnameye göre, ‘terör örgütü kurucusu pişmanlıktan yararlanır’ deniliyor. Yani başbakan olarak sen Apo’yu tahliyeye hazırlanıyorsun. İnkar edersen bunun belgesi de elimde. Bu kararnamenin 6. maddesi ‘terör örgütü kurucusu’ diyor, ‘Pişmanlık hükümlerinden yararlanır’ diyor. Dikkat edin kurucular demiyor, doğrudan kurucusu diyor. Terör bunlardan güç alıyor.”