Deniz Ergüder gazetecileri kizdirdi

MUGLA - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris Kadin Kollari Baskani Deniz Ergüder'in "Yerel basini kullaniyoruz" seklindeki sözlerine gazeteciler sert tepki gösterdi.

Marmaris Kadin Kollari Baskani Deniz Ergüder’in, önceki gün partiyi ziyaret eden Genel Baskan Yardimcisi Onur Öymen’le sohbet ederken kullandigi ve Kanal 48 Televizyonu’nda yayinlanan, “Burada yerel medyayi kullaniyoruz. Zaten haber sikintisi çekiyorlar. Bizim yaptigimiz en küçük sey bile haber oluyor” seklindeki sözleri gazetecilerin tepkisine sebep oldu.

Ergüder’in konusmasin mantiksiz ve saçma oldugunu ifade eden gazeteciler, “Yerel medyayi kullanmak zordur. Yerelde kendini satacak gazeteci yoktur” dediler.

Ergüder’in açiklamalarina karsi, Kanal 48 TV’den Kemal Aküzüm, “Yerelde kendini satacak gazeteci yoktur. Eger varsa çikip açiklasinlar biz de gerekeni yapalim. Eger kimi kullandiklarini açiklamazlarsa, yasal hakkimizi da kullanir yargida görüsürüz. Bir siyasi partinin temsilcisi, agzindan çikacak sözleri iyi tartip ondan sonra konusmali. Çok çirkin, talihsiz bir açiklama. Bu talihsiz açiklamayla belki de yerel medyayi karsisina aldi” diye yorumladi. Anadolu Ajansi Muhabiri ve Çagdas Marmaris Gazetesi Yayin Yönetmeni Mehmet Emin Berber, “Bizim için haber demek sadece CHP demek degildir. Haber sadece siyaset de degildir. CHP’den haber çikmasa okuyucuya bos sayfa mi verecegiz ? Mantiksiz, yakisiksiz bir açiklama” seklinde konustu.

Yeni Sayfa Gazetesi yazi isleri müdürü Sadi Tonbul tepkisini, “Varsa kullandiklari, açiklasinlar. Bilgisizce, cahilce yapilmis bir açiklama. Kimse kendisinin yerel medyayi kullanabilecek güce sahip oldugunu zannetmesin. CHP haberi olmadan da gazete çikabilecegini sanirim önümüzdeki zamanlarda Deniz hanim daha net görecektir. Kelimenin tam anlamiyla çam devirmistir” seklinde görüslerini açikladi. Gündem Gazetesi sahibi Temel Irmak, söyle konustu: “CHP haberi olmadan da doluyor bu sayfalar. Ayrica ‘kullanma’ kelimesi çok çirkin. Biz CHP haberi yapinca onlari kullanmis mi oluyoruz? Esefle kiniyorum”

Cihan Haber Ajansi ve Marmaris Yanki Gazetesi muhabiri Adem Ülker de, Ergüder’in kullandigi ‘Kullanma’ tabirini ‘yakisiksiz ve seviyesiz’ olarak yorumladi.