Deniz Feneri Dernegi yöneticileri Açe’ye gitti

Deniz Feneri Dernegi yöneticileri Endonezya'da meydana gelen tsunami felaketi sonrasi baslattigi yardim çalismalari kapsaminda tamamlanan 200 ev, bin kisilik okul ile 500 kisilik yurdu yetkililere teslim etmek üzere Açe'ye gitti.

Atatürk Havalimani’nda Açe’ye hareketi öncesi yardimlar hakkinda bilgi veren Altan, “Türk halkinin yaptigi yardimlarla yaptigimiz kalici binalari teslim etmenin gururunu yasiyoruz. Kisa zamanda tamamlanan bu binalari yetkililere halkin da hazir bulundugu bir törenle teslim edecegiz.” dedi. Bölgede meydana gelen felaketin hemen sonrasi yardim çalismalarina basladiklarini belirten Altan, bu kapsamda kalici yatirimlarin yapildigini söyledi.

Açe bölgesinde 200 ev, bin ögrenci kapasiteli bir okul ile 500 kisilik bir yurdun insaatini 6 ayda tamamladiklarini belirten Altan, ayrica geçimlerini saglayabilmeleri için 5 köye de 5 balikçi teknesi verilecegini, bu yardimlarin tesliminin ise önümüzdeki günlerde gerçeklestirilecegini söyledi.

Altan, yardim çalismalari kapsaminda ayrica 250 bin Avro degerinde is kurma amaçli kredi verdiklerini de belirterek, söz konusu yardimlarin dernegin Türkiye’de baslattigi kampanyada toplandigini söyledi.