Deniz Feneri Derneği’nden kurslara yardım

Ekonomik sıkıntı içindeki vatandaşlara meslek kazandırıp vasıflı bireyler durumuna getirmek üzere Manisa Valiliği ve Deniz Feneri Derneği İzmir Şubesi işbirliği yapacak.

Valilik makamında Vali Vekili Turan Eren ile Deniz Feneri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İzmir Şube Başkanı Hamit Kunt tarafından imzalanan protokole göre dernek, Halk Eğitim merkezlerince açılan dikiş nakış kurslarında kullanılmak üzere 195 adet dikiş makinesi verecek. Ayrıca kursiyerlerin kumaş ve iplik gibi gibi malzeme ihtiyaçlarını da temin edecek.

Protokol imza töreninde konuşan Vali Vekili Eren, her türlü problemin eğitimle çözüleceğine işaret ederek, okul yaşını geçenlere Halk Eğitim merkezlerinde bilgi ve beceri kazandırmak ve iş sahibi yapmak amacıyla kurslar açıldığını, buralarda zaman zaman araç gereç ve malzeme temininde sıkıntılar çekildiğini söyledi.

Eren, Deniz Feneri Derneği’nin vereceği 195 makinenin çok önemli bir katkı olacağını belirtti. Dernek İzmir Şube Başkanı Kunt ise yıllardan beri Türkiye’de, son birkaç yıldır da dünya çapında yoksullukla mücadele eden bir sivil toplum kuruluşu olduklarını ifade etti.

Kunt, “Özellikle son yıllarda yoksulluğun bitirilmesiyle ilgili proje bazında çalışmalara çok daha fazla önem vermeye başladık. Hayvancılıkla, fidancılıkla ve arıcılıkla ilgili birçok projemiz var. Altın bilezik dediğimiz, örgün eğitimde biraz geri kalmış, evinde oturan,genç kızlarımız ve genç gelinlerimizin meslek sahibi olmasına yönelik bir proje bu. Bu konuda bütün il ve ilçelerde Halk Eğitim’le yüzde 99 ortak çalışıyoruz. Halk Eğitim eğitim desteği veriyor, biz de altyapı ve temrinlik malzeme ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bu protokoldeki ve daha sonra doğacak ihtiyaçlarda da yardım etmek üzere söz veriyoruz.” dedi.