Deniz Feneri e. V. davasına devam ediliyor

20 sanık hakkında açılan davada, aralarında sunucu Uğur Arslan'ın da bulunduğu 14 tanık dinlendi.

Deniz Feneri e.V. bağlantılı soruşturma sonucunda 20 sanık hakkında açılan davada, aralarında sunucu Uğur Arslan'ın da bulunduğu 14 tanık dinlendi.

İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Zekeriya Karaman ve Mustafa Çelik'in de bulunduğu 9 tutuksuz sanık ve taraf avukatları katıldı. Duruşmada tutuksuz sanık Bedrettin Bülent Bilgin 'özel belgede sahtecilik' ve 'görevi kötüye kullanmak' suçlamalarını reddetti. Bilgin, Deniz Feneri'nde 2002-2007 yılları arasında büro elemanı olarak görev yaptığını anlattı. Mehmet Gürhan'ın talimatıyla 2004 yılında sadece bir kez Almanya'da 50 bin Euro parayı bankadan çektiğini ve Gürhan'a teslim ettiğini söyleyen Bilgin, başka para yatırma ve çekme işlemi gerçekleştirmediğini kaydetti.

Sunucu Uğur Arslan'ın da aralarında bulunduğu 14 tanık dinlendi. Arslan, Ankara'da verdiği ifadesini tekrar ettiğini belirtti. Sorular üzerine Uğur Arslan sürekli kamera ve sahne önünde olduğunu söyleyerek, "Dava konusu Kanal 7'de naklen yayın aracıyla belge gönderilmesiyle ilgili bilgim yok." dedi.

Müşteki Tülay Doğan'ın davaya katılma dilekçesi gönderdiğini ifade eden Mahkeme Başkanı, ancak şikayetçinin daha önce konsolosluk aracılığıyla şikayetten vazgeçme dilekçesi sunduğunu belirtti. Başkan, Yargıtay içtihatlarına göre şikayatten vazgeçmenin mümkün olmadığından Doğan'ın mağdur sıfatıyla beyanlarının alınması için Almanya adli makamlarına yazı yazılmasına karar verdi. Duruşma, eksikliklerin giderilmesi için 25 Nisan 2014 tarihine ertelendi.