Deniz manzaralı camiye İngilizce bilen din görevlisi

Muğla'nın Fethiye ilçesinde deniz manzaralı camiye ilahiyat fakültesi mezunu ve İngilizce bilen din görevlisi aranıyor.

Selçuklu dönemi mimarisi ile yapılan caminin 26 Ağustos 2005 tarihinde ibadete açıldığını bildiren Karagözler Cami İmam- Hatibi Ali Yurtkul, caminin alt katında kaferterya ile kütüphane, üst katında ise lojman bulunduğunu ifade etti.

Yaklaşık 2 bin metre kare alana kurulan caminin önünün deniz arkasının orman manzaralı olduğunu ifade eden Yurtkul, caminin sağ tarafından dinlenmek için park ve yeşillik alanının bulunduğunu belirtti.

Karagözler Cami İmam-Hatibi Yurtkul, “Camimizin mimari yapısına ve doğal manzarasına hayran kalan çok sayıda turist ziyarete geliyor. Camimizin kütüphanesinde yaklaşık bin adet kitap bulunmakta ve bu sayıyı arttırma gayteri içindeyiz. Ben camide geçici din görevlisi olarak çalışıyorum. Ziyarete gelen tursitlerin sorulana cevap verecek ilahiyat fakültesi mezunu ve İngilizce bilen bir imam hatibe ihtiyacımız var. Talebimizi Diyanet İşleri Başkanlığı’na Fethiye Müftülüğü aracılığı ile yaptık. Kütüphanemizde ingilizce dini kitap sayısının artması için kitap bağışı yapabilirler. ” şeklinde konuştu.

Caminin doğal manzarası ve iç mimarisini beğendiği için namaz kılmaya 2 kilometre uzaklıktan geldiğini ifade eden Fethiyeli İbrahim Erdener, cami bahçesinin kainatı tefekkür etmeye elverişli bir yer olduğunu söyledi.

İbadeti camide yaptıktan sonra eşi ile birlikte ormanda yürüyüş yaptıklarını dile getiren Erdener, turizm beledelerinde camilerin başka yerlerde de bu tarzda yapılmasını gerektiğini aktardı.