Deniz Yıldızı – 2014 Tatbikatı 7 Nisan’da başlıyor

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın her yıl planlı tatbikatlarından olan Deniz Yıldızı - 2014 Tatbikatı; Donanma Komutanı Koramiral Veysel Kösele'nin sevk ve idaresinde; 07-11 Nisan 2014 tarihleri arasında Marmara Denizi ve Karadeniz'de yapılacak.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın her yıl planlı tatbikatlarından olan Deniz Yıldızı – 2014 Tatbikatı; Donanma Komutanı Koramiral Veysel Kösele’nin sevk ve idaresinde; 07-11 Nisan 2014 tarihleri arasında Marmara Denizi ve Karadeniz’de yapılacak.

Tatbikat kapsamında, Zonguldak Karadeniz Ereğli, Bartın Amasra, Sinop ve Samsun liman ziyaretleri yapılacak ve gemiler halkın ziyaretine açılacak. Maksadı filo-görev grubu seviyesinde icra edilecek harekâtlarda kullanılacak harekât nevilerini denemek ve geliştirmek olan tatbikata, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan 7 fırkateyn, bir korvet, 2 denizaltı, 8 hücumbot, 2 mayın avlama gemisi, 3 yardımcı sınıf gemi, 6 helikopter, 2 deniz karakol uçağı, Karadeniz gözetleme koordinasyon merkezi ile Sahil Güvenlik Komutanlığından 8 sahil güvenlik botu ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı bağlısı uçaklar katılacak.