Denizbank ‘GPRS Bankacılığı’ uygulaması başlattı

DenizBank, müşterilerine sunduğu özenli hizmeti aralıksız geliştirme hedefi doğrultusunda GPRS Bankacılığı yani 'MobilDeniz' uygulaması başlattı.

DenizBank tarafından yapılan açıklamaya göre, banka, MobilDeniz uygulaması ile müşterilerine cep telefonları vasıtasıyla diledikleri yerden @çıkDeniz İnternet Şubesine ulaşarak hesaplarını izleme, para transferi yapma, kredi kart borç bilgisi alma ve ödeme, hisse senedi portföy bilgisi alma işlemlerini gerçekleştirme imkanı tanıyor.

“Mobil” olarak yaşanan çağda iletişim ve ilişkinin ağırlıklı olarak yeni nesil cep telefonları ve cep bilgisayarları ile sağlandığına dikkat çeken DenizBank Alternatif Dağıtım Kanalları Grup Müdürü Hakkı Yıldırmaz, “MobilDeniz ile bir ofise ya da PC’ye bağımlılık kalmıyor. Nerede olursanız olun cep telefonunuzun GPRS özelliğini kullanarak internete ulaşmak mümkün. Günümüzde ‘zaman’ en değerli varlıklarımızdan biri. Bir süre öncesine kadar, şubeye gitmeden PC ile internetten işlem yapmak zaman konusunda bir tasarruf sağlıyordu. Ancak şimdi, bunun da ötesine geçmek gerekliliği doğdu. Çünkü yoğun yaşam temposu içinde bir PC veya bir lokasyona bağımlı kalmak da zaman zaman sıkıntı yaratabiliyor” dedi.

Yıldırmaz, bu uygulama ile özellikle çalışan kesime ve işletmelere büyük bir kolaylık sağlamayı hedeflediklerini belirtti. MobilDeniz’in müşteriye ek bir maliyet getirmeyeceğinin altını çizen Hakkı Yıldırmaz, ilk etapta para transferleri ve kredi kartı gibi işlemlerin yapılabileceğini, ancak kısa bir süre içerisinde fon ve diğer yatırım işlemlerinin de uygulama kapsamına alınacağını açıkladı.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş de, “Beş bin kişilik DenizBank ailesi olarak, daima ‘kusursuz müşteri memnuniyeti’ni sağlamak için çalışıyoruz. Bu anlayış doğrultusunda, sunduğumuz hizmetleri her geçen gün yeni uygulamalarla geliştirmeye büyük önem veriyoruz. MobilDeniz uygulamasını da sağlayacağı kolaylık ve rahatlıkla, müşteri memnuniyetimizi artırma yönünde önemli bir gelişme olarak değerlendiriyoruz” dedi. GPRS uygulamalarının Avrupa ülkelerinde ve özellikle İskandinav bölgesinde sıklıkla kullanıldığına dikkat çeken Ateş, Avrupa’ya üyelik yolundaki Türkiye’nin de bu yöntemin kısa sürede bir vazgeçilmez haline geleceğini sözlerine ekledi.