Denizli Belediyesi Mezarlık Bilgi Sistemi ilgi görüyor

Denizli Belediyesi'nin mezar adaları ve mezar yerlerini tek tek işaretlediği, vefat edenlerin mezar konumunun yakınları tarafından sorgulanabildiği Mezarlık Bilgi Sistemi yoğun ilgi görüyor.

Denizli Belediyesi’nin mezar adaları ve mezar yerlerini tek tek işaretlediği, vefat edenlerin mezar konumunun yakınları tarafından sorgulanabildiği Mezarlık Bilgi Sistemi yoğun ilgi görüyor. Sistem sayesinde vatandaşlar, ziyaret edecekleri mezarların konumlarını bilgisayar ekranında görebiliyor, hızla yerini tespit edip ayrıntılı bilgiye ulaşabiliyor.

Sisteme belediyenin internet sitesinden ulaşabildiği gibi Denizli Asri Mezarlık girişleriyle Sümerpark, Forum Çamlık ve Teraspark alışveriş merkezlerine yerleştirilen kiosklardan ve cep telefonlarından da girilebiliyor. Çalışma kapsamında mezar adaları ve mezar yerleri tek tek işaretlenerek veri tabanına aktarıldı. Sistem sayesinde mezarlıkların parselasyon çalışmaları yapılarak, boş yerler tespit edilebiliyor. Eski mezarlıklarda defin yapılabilecek yerler de belirlenebiliyor.