Denizli’de işsiz 352 kişi bilgisayar sertifikası aldı

Denizli'de Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen ve İş-Kur Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen bilgisayar kursunu başarıyla tamamlayan 352 kişiye sertifikaları verildi.

“Beldelerde Bilgi Teknolojileri Kullanımı Eğitimi ile Kalifiye İşgücü Oluşturmak Projesi” kapsamında açılan kurslar tamamlandı. Proje kapsamında bilgisayar kursunu başarıyla tamamlayanlar için Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde bir tören gerçekleştirildi. Törene; Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Denizli Valisi Gazi Şimşek, Denizli Köylerini Kalkındırma Derneği (DENKÖYDER) Başkanı Mahmut Aydoğan ile kursiyerler katıldı.

İş sektörünün makineleşmeye başladığını ancak yine de iş gücüne ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Denizli Valisi Gazi Şimşek, nitelikli insan gücünün oluşması için değişik projelerin üretildiğini söyledi.

Bilgi çağında mutlaka bilgisayar öğrenilmesinin şart olduğunu da kaydeden Şimşek, kursu başarıyla tamamlayanların hayatlarında yeni bir sayfa açılacağını belirtti.

Denizli’de işsiz gençlere yönelik uzun süredir yoğun şekilde çalışmalar yaptıklarını anlatan DENKÖYDER Başkanı Mahmut Aydoğan da, “Çalışmalarımız meyvesini vermeye başladı. Verilen kursları başarıyla bitiren kursiyerler, sertifikalarla daha iyi iş imkanına sahip olacaklar. Önümüzdeki yıllarda da bu tür hizmetlerimiz devam edecek.” dedi.

Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikaları verildi.