Denizli’de sahte altın: 12 gözaltı

Denizli merkez ve Sarayköy ilçesiyle 6 ilde sahte altın dolandırıcılığı yaptıkları belirlenen 12 kişi yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Denizli İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Ö.Z. liderliğindeki dolandırıcılık çetesinin, Denizli merkez ve Sarayköy ilçesiyle Muğla, Afyonkarahisar, Nevşehir, Ordu, Samsun ve Mersin illerinde sahte altın dolandırıcılığı yaptığı ihbarı üzerine çalışma başlattı.

Çetenin, sahte altın karşılığında nitelikli dolandırıcılık ve uyuşturucu madde kaçakçılığı suçlarını işlediğini, 12 dolandırıcılık suçundan yaklaşık 710 bin lira tutarında haksız menfaat temin ettiklerini belirleyen jandarma ekipleri, Denizli merkez, Sarayköy ve Honaz ilçelerinde eş zamanlı operasyon yaparak, çetenin lideri Ö.Z. ve 11 üyesini yakaladı.

Baskınlarda, dolandırıcılıkta kullanılan 5 adet asker hatıra defteri, 3 kilogram delikli metal pul, 5 gram kubar esrar, 30 gram kenevir tohumu, 1 adet kuru sıkıdan çevirme tabanca, 1 adet av tüfeği, toplam 221 adet çeşitli çap ve ebatlarda fişek, 7 adet cep telefonu ve 7 adet sim kart ele geçirildi.

Yapılan sorgulamanın ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan Ö.Z. ve 8 kişi tutuklandı, üç kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.