Denizlispor’un başarı sırrı birlik ve beraberlik

Denizlispor Teknik Direktörü Nurullah Sağlam, takımının başarısını birlik ve beraberlik ruhuna bağlayarak, "Futbolcular, soğuk havada bile sırtındaki gömleği arkadaşına verir." dedi.

7 haftaya kadar teknik direktör Giray Bulak ile yoluna devam eden 5 puanlı takım, kan değişikliği gerektiğine inanarak teknik direktörünü yenileme kararı aldı. Bu arada profesyonelleşme adına Milli Takımlar eski Menajeri Can Çobanoğlu ile anlaşma sağlayan yönetim, ardından Teknik Direktörü Sağlam’ı Denizli’ye getirdi. İlk yarıda gol atma sıkıntısı yaşandı, ancak yine de 13 puan toplandı. Hazırlıklarını ikinci yarıya göre ayarlayan teknik komite, ara transfer döneminde Mehmet Yılmaz, İbrahim Ege, Levent Kartop, Selahattin, Brezilyalı Alex ve Alessandro Oliveira’yı kadroya dahil etti. İlk yarıdaki kötü gidişata dur demek ve lige iyi bir başlangıç için ilk sınavına çıkan Yeşil-Siyahlı futbolcular, deplasmanda Ankaraspor’u devirdi. Ardından ligin güçlü ekiplerinden Kayserispor ile berabere kaldı. Kendi evinde Konyaspor’u ağırladı ve bu ekibi de yendi. Son olarak Ankaragücü ile karşılaştı ve sahadan 1 puanla ayrıldı.

Başarının sırrını, Nurullah Sağlam birlik ve beraberlikle futbolcuların birbirinin eksiğini tamamlamasına bağlıyor. Bunu, “Oyuncular, soğuk havada bile sırtındaki gömleği arkadaşına verir.” şeklinde ifade eden Sağlam, ara transfer döneminde takıma dahil ettikleri futbolcuların hiç uyum sıkıntısı yaşamadığını ve takıma artılar kazandırdığını kaydediyor.

Göreve başladıklarında takımın problemlerini tespit ettiklerini ve çözüm aradıklarını aktaran Sağlam, en büyük eksikliğin dayanışma olduğunu belirlediklerini, yaptıkları çalışmalar neticesinde de bunu giderdiklerini ifade ediyor. Şu anda oyuncuların özgüveninin arttığını dile getiren Nurullah Sağlam, “Transfer döneminde futbolcu seçiminde, oyun kalitesinin yanısıra kişiliklerine de dikkat ettik. Mesela takımla iki gün çalışan Mehmet Yılmaz, sahaya çıktığında sanki bir yıldır oynuyormuş gibi mükemmel futbol sergiledi. Burada önemli bir nokta da önceki oyuncularımızın, yeni gelenleri kabul etmesidir. Bu da bütün takımın kişiliğinin had safhada olduğunu gösteriyor.” diyor. Sağlam, futbolculara sezon sonuna kadar seyir zevki anlayışını benimsettiğini belirterek, bu tür oyunun puan olarak döndüğünü ve bunun da kendilerini alt sıralardan kurtaracağını söylüyor.