Deprem sonrası evlatlık edindiği çocuklarının gözyaşlarıyla uğurlandı

Akciğer kanserine yenik düşen eski Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Tokbay, 17 Ağustos 1999'da yaşanan Gölcük depremi sonrasında evlatlık edindiği iki kız çocuğunun gözyaşları eşliğinde uğurlandı.

Akciğer kanserine yenik düşen eski Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Tokbay, 17 Ağustos 1999’da yaşanan Gölcük depremi sonrasında evlatlık edindiği iki kız çocuğunun gözyaşları eşliğinde uğurlandı.

1997- 2000 yılları arasında Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Hayrettin Tokbay, akciğer kanserinden tedavi görüyordu. Dün hayatını kaybeden Tokbay için İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde tören düzenlendi. Törende konuşan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Osman Elmalı, Hayrettin Tokbay’ın Milli Eğitim camiasına sınıf öğretmeni, müfettiş ve milli eğitim müdürü olarak uzun yıllar hizmet etiğini anlattı.

Tokbay için düzenlenen cenaze töreninde 1999’da Gölcük depreminde ailelerini kaybettikleri için evlatlık aldığı Burçin ve Burcu da katıldı. İki genç kız üvey babaları için gözyaşı döktüler. Burcu ve Burçin bir yandan da Tokbay’ın eşi Münire Tokbay’ı teselli etmeye çalıştı.

Hayrettin Tokbay’ın cenazesi, Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde yapılan törenin ardından Hunat Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından aile mezarlığında toprağa verildi.