Depremzedelerin magduriyeti giderilecek

IZMIR - Devlet Bakani Mehmet Aydin, depremler sonrasinda magdur duruma düsen vatandaslara her türlü yardimin yapilacagini söyledi.

Depremler sonrasinda Izmir ve ilçelerinde yasanan olumsuzluklar hakkinda Bakan Aydin’a bilgi veren Vali Köksal, Urla ilçesi için hasar tespit çalismalarinin tam olarak tamamlanmadigini söyledi.

Vatandaslarin acil ihtiyaçlarinin karsilanmasi için maddi kaynak gerektigini ifade eden Vali Köksal, “Bu paralari ihtiyaç sahibi vatandaslarimiza dagitirsak bir ölçüde sikintilarini gideririz.” dedi. Vali Köksal, daha sonra deprem sonrasi olusan olumsuzluklar ve yapilmasi gerekenlerle ilgili olarak hazirlanan dosyalari Bakan Aydin’a ve milletvekillerine sundu.

Devlet Bakani Mehmet Aydin, Pakistan ziyareti nedeniyle Izmir’e bugün gelebildigini; ancak gelismelerle ilgili olarak sürekli yöneticilerle temas halinde bulundugunu kaydetti.

Bu tür durumlarda en büyük sikintinin ‘panik’ oldugunu dile getiren Aydin, Izmirliler’in tüm yasananlara ragmen büyük bir panik hali göstermedigini açikladi.