Derbi yasaklı taraftar maçı karakolda izledi

Tekirdağ Şarköy ilçesinde tuttuğu takımın yenilmesi ve Galatasaray'ın liderliği ele geçirmesinden sonra komşusuyla tartışan fanatik Fenerbahçe taraftarı Mehmet Ö. hakkında 30 gün sürelik adli kontrol altına alınma cezası verilmişti.

Mehmet Ö.’ye Galatasaray – Fenerbahçe arasında oynanacak derbiyi izlemesi için savcılık tarafından maçı Şarköy Emniyet Müdürlüğü’nde izleme izni verildi. Alınan bilgiye göre, cezanın asıl amacının kavgaların ve huzur bozmaya neden olan fanatizmin önlenmesi olduğu ve ayrıca verilen cezanın sadece umuma açık mahallerde maçın izlenmemesi şeklinde olduğu belirtildi.

Savcılık tarafından verilen izin ile Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan maçı karakolda izleyen Mehmet Ö., maçı izlemekten büyük mutluluk duyduğunu belirterek, başına gelen olaydan ders çıkardığını, fanatizmin zararlı olduğunu, tüm spor severlerin centilmence birbirlerine davranması gerektiğini vurguladı.

Galasaray – Fenerbahçe arasında oynanacak maçı evinde izleme imkanı olmayan Mehmet Ö., kendisine karakolda izleme izni verildiği için Savcılık ve Emniyet yetkililerine teşekkür etti.