Derbide resmen doğrandık!

Beşiktaş'ın tecrübeli kaptanı İbrahim Üzülmez, derbi için çarpıcı açıklamalar yaptı.

Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’nda konuşan İbrahim Üzülmez genel olarak kazanmayı haketmediklerini söylerken, “Yaşananlara takım olarak tepkiliyiz. Beşiktaşlı genç futbolculara saha içerisinde ağza alınmayacak küfürler edildi, bazı Fenerbahçeli futbolcular kazanmak için her yol mübâh anlayışındaydı.” dedi.

Bazı takımların, hakemlerle ilgili açıklama yaparak şampiyonluk iddialarını sürdürdüklerini dile getiren deneyimli oyuncu “Derbide resmen doğrandık.” ifadesini kullandı. İbrahim Üzülmez, Bobo’nun penaltı atışında topun 4’te 3’ünün çukurun içinde olduğunu, dolayısıyla Bilica’nın amacına ulaştığını sözlerine ekledi.

DERBİDE YAŞANANLARA TAKIM OLARAK TEPKİLİYİZ

Radyospor’a konuşan Üzülmez, “Maçtan önce, derbinin sadece futbolun güzellikleriyle konuşulmasını arzu ettiğimi söylemiştim. Ama maçtan sonra hakemin verdiği kararlar konuşuldu. Topsuz alandaki hareketler konuşuldu. Çok üzücü bir durum.” dedi.

Verilen kırmızı kartların yanlış olduğunu vurgulayan Beşiktaş kaptanı, “Verilmeyen penaltılar; Beşiktaş‘ın aleyhine verilen kararlar bizi son derece üzdü. Şampiyonluğa gittiğimiz dönemde bizim aleyhimize, böyle hakem hatalarının yapılması kabul edilemez. Ben ve tüm takım arkadaşlarım çok üzüntülü ve tepkiliyiz.” şeklinde konuştu.

Hakemlerle ilgili açıklama yapan takımların kazandığını dile getiren İbrahim Üzülmez, “Türkiye‘de son dönemlerde hakemlerle ilgili çok fazla açıklama yapan takımların her zaman kazandığını görüyoruz. Bu her şeyden önce Türk futbolunun geleceği açısından endişe verici.” dedi.

F.BAHÇE’DEKİ BAZI FUTBOLCULAR KAZANMAK İÇİN HER YOL MÜBAH ANLAYIŞINI BIRAKMALI

Bazı futbolcularla milli takımda birlikte oynadıklarını ifade eden Üzülmez şöyle devam etti: “Milli Takım‘da birlikte oynadığımız Fenerbahçeli arkadaşlar var. Saha dışında nasılsanız, saha içerisinde de öyle olmanız gerekiyor. Kazanmak için her yol mübâh değildir. Bunu bazı Fenerbahçeli arkadaşlarımızın anlaması gerekiyor. Bazı Fenerbahçeli oyuncularla ilgili çok olumlu şeyler söyleyemeyeceğim.

MAÇTA GENÇ ARKADAŞLARIMIZA AĞZA ALINMAYACAK KÜFÜRLER EDİLDİ

Bazı oyuncuların derbilerde birbirlerine kötü laf söyleyip milli takımda karşılaştıklarında sarmaş dolaş olabildiklerine değinen deneyimli futbolcu, “Ben böyle davranamam. Derbide bazı Fenerbahçeli futbolcular, takımımızdaki genç futbolculara çok ağır küfürler etmişler. Bunu maçtan sonra öğrendim. Eğer saha dışında iyi bir insan imajını varsa, saha içerisinde de aynısı olmalı. Eğer değilseniz, kişiliğinizle ilgili çelişki var demektir. Ben asla bana küfür edilmediği sürece küfür etmedim. Genç futbolculara bile saygılı davranıyorum.” ifadelerini kullandı.

DERBİDE RESMEN DOĞRANDIK

Fenerbahçeli bazı futbolculara kırgın olduğunu; ancak bunların ismini vermek istemediğini söyleyen İbrahim Üzülmez, “Maçı izleyen herkes her şeyi gördü. Bilica, Toraman’ın saçını çekiyor. Guiza, sarı kartı var. Toraman’ın boğazına sarılıyor. Bir hava top sonrası İbrahim Kaş’a ağza alınmayacak küfürler ediliyor. Biz bu hareketler ve hakem hataları nedeniyle tamamen doğrandık.” dedi.

KAZANMAYI HAK ETMEDİK

Fenerbahçe ile oynanan maça da değinen İbrahim Üzülmez, “Derbinin ilk yarısında Fenerbahçe daha iyi oynadı; ama ikinci yarı Fenerbahçe‘yi tamamen sahasına hapsettik. Genel olarak baktığınız zaman bu maçı hak ettiğimizi düşünmüyorum.” dedi.

Sakatlıkların Beşiktaş‘ı hedefinden uzaklaştırdığına dikkat çeken Üzülmez şöyle devam etti:” Sakatlıklar yaşanmasaydı, şu anda bu konumda olmazdık. Şampiyon olduğumuz geçen sezona bakın, maçlara hep tam kadro gittik. Tabata, Nihat, Yusuf ve Nobre’nin sakatlanması ofansif açıdan bizi çok zorladı. Sakatlıklar, dengelerimizi alt üst etti. Beşiktaş takımı ofansif olarak üretken değildi diyebilirler; ama kim iddia edebilirdi, son 4-5 hafta Tabata’nın ya da Nihat’la Nobre’nin sahneye çıkmayacağını. Tüm bunlar bizim adımıza bir şanssızlık.”

PENALTI ATIŞINDA TOPUN 4’TE 3’Ü ÇUKURDAYDI

Bilica’nın penaltı noktasını kazımasını da değerlendiren İbrahim Üzülmez, “Bilica, o hareketi nasıl yaptı, bir türlü anlayamıyorum. Penaltı noktasını kazıdı, atış sırasında topun 4’te 3’ü çukurun içindeydi. Bilica, amacına ulaştı. Bobo ve hakem topu oraya koymak için mücadele ettiler. Koyamıyorlar. Bobo topu düzeltmek için epey uğraştı. Bu, Bobo’nn penaltıyı kaçırmasında bir sebeptir. Bilica’nın hareketini eminim her sağduyulu insan yadırgamıştır.”

BİR İKİ TAKVİYEYLE GELECEK SEZON TÜM KUPALARI ALIRIZ

“İyi bir kadroya sahip olduğumuzu düşünüyorum.” şeklinde konuşan İbrahim Üzülmez, “Bir iki tane başarılı oyuncunun transferiyle, Beşiktaş gelecek sezon hem yurtiçi hem de yurtdışında çok başarılı olacak. Mevcut kadrodaki oyuncuların da hep şampiyon olma hedefiyle çalışmaları gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

NE ZAMAN DÜŞÜŞ YAŞARSAM O ZAMAN BIRAKIRIM

Kendisine yönelik pek çok eleştiri olduğunu dile getiren İbrahim Üzülmez, “Bana yönelik pek çok eleştiri oldu; ama asla antrenmanımı yapıp, eve gideyim düşüncesinde olmadım. Hep oynamak için mücadele ettim. Gelen şansları da hep iyi değerlendirdim. Gelen bütün hocalar da bana formayı bana veriyor. İnsanlar 36 yaşında hâla nasıl oynuyor diye düşünüyor olabilirler; ama ben hırsımla ön plana çıkan bir oyuncuyum Beşiktaş‘ta olduğum sürece bu mücadeleyi her zaman sürdüreceğim. Fiziki olarak bir sorun yaşarsam tabii ki futbolu bırakırım, ama şu anda fiziki olarak kendimi son derece iyi hissediyorum. Gelecek yıl da bu istikrarımı Beşiktaş takımında bir yıl daha sürdürmek istiyorum.” ifadeleriyle sözlerini bitirdi.