Derdini Başbakan’a anlat

Başbakan'ın Malatya'da katıldığı AK Parti Malatya İl Başkanlığı 2. Olağan Kongresinde yaşlı bir kadın, hasta olan oğlunun durumunu Başbakan'a anlatmak için büyük çaba harcadı.

İlik kanseri olan oğlu Sebahattin Türkdoğan’ın sürekli tedavi görmek durumunda olduğunu belirten anne, oğlunun emekliliğine 4,5 yıl kaldığını anlatarak, Başbakan’dan yardım istemeye çalıştı. Elinde bir mektupla durumunu anlatmak isteyen Hasibe Türkdoğan, uzun süre korumalara derdini anlatmaya çalıştıysa da muvaffak olamadı.

Bunun üzerine araya basın mensuplarının girmesiyle biraz yumuşayan korumalar, program çıkışında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la yaşlı kadını görüştürmeye ikna oldu. Ancak Hasibe Türkdoğan, bundan ikna olmayınca tribünlerden kendi imkanlarıyla inip platformun önüne geldi. Burada Başbakan, yaşlı anneyi bir süre dinledi. Ardından yanındakilere talimat veren Başbakan, kadının sorunlarıyla ilgilenilmesini istedi.

Hasibe Türkdoğan, 50 yaşında olan oğlu Sebahattin Türdoğan’ın ilik kanseri olduğunu belirterek, emekliliğine 4,5 yılının kaldığını söyledi. Türkdoğan, Malatya milletvekillerinin bundan haberdar olduğunu vurgulayarak, “Benimle ilgilenmediler. Ankara’ya gitmeme rağmen, beni Başbakan’la görüştürmediler. Bu benim son şansım. Eğer burada da görüşemezsem oğlumun durumunu başka kimseye anlatamam.” şeklinde durumunu özetledi.

Yaşlı kadın, Başbakan’la görüşmesinin ardından mutlu bir şekilde platformun önünden ayrıldı.