‘Dereyi görmeden paçaları sıvamam’

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İzmir İl Başkanı Ali Aşlık, kongre sürecinde kendi başlarına hareket etmediklerini söyledi.

Ali Aşlık, Balçova Termal Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 5 Mart’ta İzmir’e yapacağı ziyaret ve kongre süreciyle ilgili bilgi verdi. Başbakan’ın Balçova ve Bornova ilçe kongrelerine katılmak üzere İzmir’e gelmeyi planladığını anlatan Aşlık, kongre sürecinin de partilerine yakışır bir düzeyde gittiğini ifade etti.

28 ilçeden 16’sının yapıldığını hatırlatan Aşlık, kongrelere tek aday ile gitme kararını Genel Merkez’e ait olduğunu söyledi. Birlik ve beraberliği artırma adına tek aday ile seçime gidilme kararı alındığını vurgulayan Aşlık, “Bizim yapmak istediğimizi bazılarının hafızası almamış olabilir. Çift liste olunca ister istemez biri dışarda kalır. Biz bu duruma engel olmak istedik. Sandıktan çıkan tabiki bizim başkanımızdır.” dedi.

Siyaseti kelle sayısına göre değerlendirecek biri olmadığını ifade eden Aşlık, İl Başkanlığı’na yeniden aday olup olmayacağıyla ilgili şunları söyledi: “Dereyi görmeden paçaları sıvamak siyaseti basite indirgemektir. Sureç tamamlansın. Ben hiçbir zaman ille bu işi yapayım demem.”