Derya bayrağı açtı!

Türkiye Survivor finaline kilitlendi. Derya Durmuşlar (45), genç Yunan rakibi Amfikratis'i yenip 250 bin euro ödül aldı.

SHOW TV’nin heyecan dolu yarışması, Survivor Türkiye-Yunanistan’ın önceki akşam gerçekleştirilen finalinde, Türkiye’yi temsil eden Derya ile Yunanlı yarışmacı Amfikratis karşı karşıya geldi.Final, farklı alanlardan toplam üç etapta yapıldı.

İlk bölümde kaybeden ancak kısa sürede kendini toparlayan Derya, ikinci etaptaki penaltı atışlarında rakibine üstünlük sağladı. İki yarışmacının da rakibinin bağlı bulunduğu altı ipi kesmek için mücadele verdiği son etabın da galibi olan Derya, 250 bin euroluk birincilik ödülünü almayı da hak etti.

FİNAL EKRANA ÇİVİLEDİ

Bütün Türkiye’nin nefeslerini tutarak izlediği yarışma, tüm kişilerde 8.50 izlenme oranı (rating), 22.30 izlenme payı (share), AB kategorisinde ise 10.20 izlenme oranı (rating), 28.70 izlenme payı (share) ile tüm programlar arasında zirveye yerleşti.

İlk işi kendine motosiklet almak

DERYA Durmuşlar (45) yarışmaya İstanbul’dan katıldı. Bir turizm şirketinde yönetici olarak çalışan Derya’nın ayrıldığı eşinden, 17 yaşında bir oğlu ve 13 yaşında bir kızı var. Kendini koyu bir milliyetçi olarak tanımlayan ve taşkınlıkları yüzünden takım arkadaşlarıyla arası açılan Derya, tam bir motosiklet tutkunu. Ödülü alır almaz ilk işi kendine bir motosiklet almak olacak.

Benim ödülüm daha büyük

Survivor’un Yunanlı yarışmacısı Nadya ile büyük bir aşk yaşayan Türk takımından Selim, Saba Tümer’in SHOW TV’de yayınlanan programına konuk oldu. Nadya ile

5 aydır süren bir beraberliği olan Selim, bunun en büyük ödülü olduğunu söyledi. Programa telefonla bağlanan sevgilisiyle İngilizce konuşan Selim, “Tanışalı beş ay oldu. İlişkimiz çok yeni. Şimdilik evliliği düşünmüyoruz. Ailelerimizle tanıştık. Hiçbir şekilde Türk-Yunan lafı geçmiyor” dedi.

DİN DEĞİŞTİRMEYECEĞİM

Din değiştireceği söylentilerine de yanıt veren Selim şunları söyledi: Ben Musevi’yim. Sonradan Musevi olamazsınız. Kaldı ki evlensek bile din değiştirmeyi düşünmüyorum. Çocuğumuz da dinini kendisi seçer. Nadya ise program boyunca gelen evlilikle ilgili sorulara kaçamak yanıtlar verdi.