Destici: Allah böyle acıları bir daha yaşatmasın

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 12 Kasım 1999 tarihinde Düzce'de saat 18.58'de 7.2 büyüklüğünde meydana gelen deprem için, "Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 12 Kasım 1999 tarihinde Düzce’de saat 18.58’de 7.2 büyüklüğünde meydana gelen deprem için, “Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın.” dedi.

Mustafa Destici, depremin 14. yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, meydana gelen afetlerden gerekli dersleri çıkartarak kişisel, toplumsal ve kurumsal olarak her türlü tedbirin alınması gerektiğini vurguladı.

Destici, “Milletçe yüreğimizi derinden yaralayan 12 Kasım Düzce Depremi’nin 14. yıl dönümünü yaşıyoruz. Ülkemizin bir deprem bölgesi olduğu gerçeği depremle yaşamayı öğrenmemiz, olası depremlere karşı her an hazırlıklı olmamız gerektiği aşikardır. Bu konuda gerek yerel yönetimlere, gerekse birey ve topluma önemli görevler düşmektedir. Düzce’de bu tür acıların bir daha yaşanmaması dileğiyle bir kere daha depremlerde yaşamlarını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine, tüm Düzcelilere başsağlığı, sabır dilerim.” ifadelerini kullandı.