Deve güreşleri kıran kırana geçti

Balıkesir'in Burhaniye İlçesi Pelitköy Beldesi Belediyesi tarafından geleneksel olarak bu yıl 11.'si düzenlenen Deve Güreşleri ve Zeytin Festivali büyük ilgi gördü.

Güreş sırasında develerinin saha içinde hızını alamayıp bazılarının zaman zaman seyircilerin arasına doğru dalmaları ise seyirciler arasında, hem korku, hemde heyecan dolu dakikaların yaşanmasına neden oldu.

Pelitköy Belediye Başkanı Hüseyin Kayacık, “Bu ilgi bizim Ata sporumuzu yaşatabilmek için gösterdiğimiz yorgunluğumuz unutturdu. Pelitköy adını muhteşem organizasyonu ile bir kez daha duyurabilmenin mutluluğunu yaşıyor.Güreşlerin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Deve güreşlerini CHP Balıkesir Milletvekilleri Ali Kemal Deveciler, Sedat Pekel, CHP Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Gürol Ergin, CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Karaağaç Belediye Başkanı Şenol Halkalı ile 6 bine yakın güreş sever ilgi ile izledi. Yağmur nedeniyle güreş erken biterken, dereceye giren develere çeşitli ödüller verildi.