Develi köylülerin çöp isyani

MANISA - Köylerine çöplük yapilmasini istemeyen Develi köylüleri, Manisa Belediyesi önünde gerçeklestirdikleri eylemin ardindan ikinci bir eylem daha yaparak, Saruhanli Belediyesi ve AKP Saruhanli Ilçe binasina siyah çelenk birakacak.

Manisa’da yapilan eylemin ardindan, Kati Atik Depolama ve Bertaraf Tesisi Projesi’nin çalismalarini önce Saruhanli Belediyesi’nin baslattigini söyleyen köylüler önümüzdeki günlerde ikinci bir eylem için Saruhanli Belediyesi’ne gelerek siyah çelenk birakacak.

AKP Saruhanli ilçe binasina da siyah çelenk koyacaklarini vurgulayan Develi Köyü Muhtari Hüseyin Göksu, “Köyümüzden AKP’ye yüzde 80 oy çikti. Ancak AK Parti hiçbir zaman bize sahip çikmadi. Bunun için AKP ilçe binasina da siyah çelenk birakarak yöneticileri protesto edecegiz” dedi.

Hukuki yollardan haklarini aramalarina karsin, her seferinde siddet ve ters tepkiyle karsilastiklarini ifade eden Muhtar Hüseyin Göksu, “Geçtigimiz mart ayindan beri, basta Manisa Belediyesi olmak üzere alti belediyenin, bir araya gelerek çöplerini köyümüz merasina depolama girisimlerine karsi mücadele etmekteyiz. Avukatimiz ile birlikte Manisa Belediyesi’ne ve valilige bilgi edinmek için yaptigimiz basvurulara cevap alamadik. 25 ekim Sali günü yine bilgi almak üzere Manisa Belediyesi’ne gittigimizde, Belediye Baskani Bülent Kar ile karsilastik. Olay hakkinda bilgi istedigimizde bizlere bilgi verilmedigi gibi, avukatimizla birlikte hepimize kötü ve kaba davranarak yüzümüze kapiyi kapatti. Bizleri belediye binasindan kovdurdu. Bu davranisini siddetle kiniyoruz. Hakli mücadelemize, kazanincaya kadar devam edecegiz. Ayrica bu çalismayi baslatan Saruhanli Belediyesi’ni de protesto ederek mücadelemizi sonuna kadar sürdürecegiz ” diye konustu.