Devlet Bahçeli kırgın mı?

Bahçeli'nin Medya ve İletişimden Sorumlu Başdanışmanı Metin Özkan açıklamalarda bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Medya ve İletişimden Sorumlu Başdanışmanı Metin Özkan CNN TÜRK'te Saynur Tezel'in sorularını yanıtladı.

MHP'nin gündeminde olağanüstü kongrenin olmadığını söyleyen Özkan, "Bahçeli kırgın mı" sorusuna "40 yıl dost olarak beslediğiniz arkadaşlarınız size bunu yapsa kırılmaz mısınız? " yanıtını verdi.

İşte Metin Özkan'ın açıklamaları:

Ülke yangın yerine dönmüş. Ülkenin doğu ve güneydoğusunda her gün iki iç tane şehidimiz geliyor. Bırakın Diyarbakır'ı güvenlik güçlerinin İstanbul'un giremediği sokakları gözümüzün önünde kanayan bir yara olarak dururken diğer tarafta ülkenin cumhurbaşkanı başkanlık da başkanlık diye tutturmuşken başka tarafta HDP ve onun arkasındaki terör örgütü bölünmenin hesabını yaparken gerçekten birilerinin yani sayın Davutoğlu'nun "beyaz toros"la birilerinin "beyaz çorap"la ilgileniyor olması gerçekten son derece sıkıntılı ve üzüntü verici bir durum. Sayın Bahçeli'den ziyade ben bu konuda ne düşündüğümü söyeyeyim; Sayın Genel Başkan göreve geldiği gün parti içinde yönetim kurulunu topladığında yeni bir düzen,yeni bir gelenek yeni bir dizayn anlamında bir çalışma yapın dedi. tabanımız ne istiyor. Teşkilat ne istiyor? Bundan sonra Milliyetçi Hareket Partisi'nin görüntü anlamıyla da kılık kıyafet anlamıyla da neler yaması gerektiğiyle ilgili tüzüğünden, ilkelerinden, ülkeyle ve milletle ilgili sevdasına kadar her şeyi masanın üstüne yatırmış. Orda maddelerden sadece birisidir kılık kıyafet yönetmeliği ya da kılık kıyafetin düzenlenmesiyle ilgili bir konu. Geçmiş dönemde beyaz çorabı eleştiren bir çok insan da o gün beyaz çorap giyitordu. Ama o günün şartlarında siyah takım elbisenin altına beyaz çorap giyilmesi çok da görsel anlamda hoş olmayan, hoş olmayan görüntünün de Milliyetçi Hareket Partisi'ne mal edilmesiyle ilgili bir sıkıntı oluştuğu için bunu o dönemde beyaz çorap giyilmesin diye de bir genelge yazılmış. Bugün Adalet ve Kalkınma Partisi'nin, HDP'nin, CHP'nin teşkilatlarına yazdığı yazıları masanın üzerine koymaya kalkarsak eleştirilebilecek bin tane şey çıkar. Ayrıca kaldı ki beyaz çorap üzerinden muhalefet yapmak kusura bakmayın ama bir anlamda Milliyetçi Hareket Partisi'ni ve demokrasiyi ayaklar altına almaktır diye düşünüyorum.

Olağanüstü kongre

Milliyetçi Hareket Partisi'nin Türkiye olağanüstü günlerden geçerken gündeminde olağanüstü kongre de yok. Milliyetçi Hareket Partisi'nin olağan kongresi tarihi 18 Mart 2018'dir. Bunun dışında birileri olağanüstü kongre istiyor olabilir. İmza toplamış olabilir. Demokrasi işliyor. Sayın bahçeli kimseye aday olmayın demiyor ki. Sayın Bahçeli eğer aday olacaksınız yangından mal mı kaçırıyorsunuz 2018 tarihinde zaten olağan kongremiz var 3 kişi değil istiyorsanız 13 kişi bir araya gelin buyrun çıkın aday olun. Bu son derece de demokratik bir haktır.

Sayın Genel Başkanımızın koltukta oturuşuyla ilgili de bazı yorumlar yapılıyor. Sayın Bahçeli son derece sağlıklı, son derece duyarlı ve bir bozkurt edasıyla genel başkanlık koltuğunda oturuyor. Ve o koltuğu da belli kurum kuruluşlara teslim etmeyecek kadar kararlıdır.

Kayyum tartışması

Milliyetçi Hareket Partisi bir anonim şirket ya da bir bakkal dükkanı değildir. Kayyum atanmasını istemek bile milliyetçiliğe ve ülkücülüğe hakarettir.

Bahçeli kırgın mı?

40 yıl yanınızda yakınınızda dost olarak beslediğiniz arkadaşlarınız size karşı böylesine kötü ithamlarla ortaya çıkarsa yanlışlar yaparak ortaya çıkarsa siz kırılmaz mısınız? Bahçeli'nin de yüreği var onun da duygular var. Kırılmadı dersek onun insanlığını sorgulamış oluruz. ne kendisi sorgular ne kimseye sorgulatır. Dünya tatlısı son derece duygusal bir insandır.