Devlet Bahçeli konuşmayacak!

MHP genel merkezinde değerlendirmeler sürüyor. İlk ortaya çıkan tabloda baraj aşılmasına rağmen AKP'nin büyük başarısı MHP'de hayal kırıklığı yarattı.

MHP Genel Merkezi önünde akşamüstü yaşanan çoşku, yerini buruk bir sevince bıraktı. Partililer seçim sonuçlarını davullu zurnalı kutlamayı düşünürken AKP’nin oy oranındaki yükseliş bu kutlamanın gerçekleşmemesine neden oldu.

Parti merkezindeki herkes gelmeye devam eden seçim sonuçlarını izlemeye devam ediyor.

MHP genel merkezinde 20 canlı yayın aracı ve 100’ün üzerinde gazeteci seçim sonuçlarını izliyor.

Gecenin ilerleyen saatlerinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açıklama yapması bekleniyor.

MHP’DEN İLK AÇIKLAMA

MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı, “Halkımız partimize iktidarın icraatlarını Meclis’te denetleme görevi vermiştir” dedi.

Paçacı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, seçim sonuçlarına göre oylarını artıran iki partinin MHP ve AK Parti olduğuna dikkat çekti.

Paçacı, “Bu şartlarda halkımız partimize iktidarın icraatlarını Meclis’te denetleme görevi vermiştir. MHP bunu en etkili şekilde yapacaktır. Sonuçların hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Seçim sonuçlarını parti genel merkezinde izleyen MHP’liler, partilerinin önde olduğu ya da yüksek oy aldığı açıklandıkça sonuçları alkışlarla karşılıyor.

Sonuçlar MHP Genel Merkezi önünde kurulan dev ekrandan izlenebilirken, 30 üzerinde medya kuruluşu temsilcisi de parti önünde bekleyişini sürdürüyor.

Oyunu kullandıktan sonra makamına gelerek seçim sonuçlarını izleyen Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin gecenin ilerleyen saatlerinde bir açıklama yapması bekleniyor.