Devlet Bahçeli: MHP’yi hedefinden caydıran alçaklar var

Devlet Bahçeli, son günlerde milliyetçi hareket üzerinde büyük oyunlar oynandığını belirtti.

Bahçeli, son günlerde milliyetçi hareket üzerinde büyük oyunlar oynandığını belirterek, “Mitinglerin son bulduğu bir günde aranıza sızarak, şu güzel görüntüyü bölmeye, parçalamaya ve milliyetçi hareketin hedefinden caydırmaya çalışan alçaklar ve kafirler var” dedi. Bahçeli, konuşmasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı da eleştirdi ve “Başbakan hesap verme korkusuyla, pusulasını tamamen kaybetmiş ve kontrolden çıkmıştır” dedi.

Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda yaklaşık 12 bin partiliye seslenen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, miting alanında kendi sesinin arkalarda duranlar tarafından duyulmaması üzerine bağıranlara, “Ses ulaşmamış olsa da sukünetle beklemekte yarar var. Yoksa birilerinin kışkırtmasıyla bu güzel topluluğu sabote etmeye mi çalışıyorsunuz. Herkes haddini bilsin. Samsun’da neler olduğunu ben biliyorum” diye uyardı. Son günlerde milliyetçi hareket üzerinde büyük oyunlar oynandığını söyledi. Milliyetçi hareketin kutlu hedefine doğru yürüyüşünün engellenmek istendiğini ifade eden Bahçeli, “Böyle bir kutlu yürüyüşü engellemek isteyenlerle işbirliği içinde olanlar ülkücü olamazlar” dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın şemsiyesi altında ne kadar medya varsa hepsinin milliyetçi harekete saldırdığını ifade eden Bahçeli, “Şimdi anlıyorum ki mitinglerin son bulduğu bir günde de aranıza sızarak şu güzel görüntüyü bölmeye, parçalamaya ve milliyetçi hareketi hedefinden caydırmaya çalışan, alçaklar ve kafirler vardır. Onun için herkes 22 Temmuz’u bekleyecek ve görülecek bir hesap varsa, 23 Temmuz’dan itibaren başlayacak” dedi.

      AKP iktidarıyla geçen 1705 günün zulum ve hayal kırıklığı ile dolu olduğunu da ifade eden Bahçeli, “Soyguncunun sonu gelmiştir. Bölücülerin sonu görünmüştür” dedi. Türkiye’deki olumsuzlukların sorumlusunun “İki gün sonra iktidarı bırakıp kaçmaya hazırlanan AKP hükümeti” olduğunu da savunan Bahçeli, “İşbaşındaki AKP zihniyeti, manevi değerler üzerinden ucuz siyaset yapmıştır. Türkiye’nin milli çıkarlarını pazarlamaya çalışmıştır. Milletimizin şeref ve haysiyetini tartışmaya açmıştır. AKP’den başlayan çürüme ve kokuşma, toplum ve devlet hayatımızın her alanına sirayet etmiştir. Bu iktidar döneminde bazı babalar bakan, oğullar patron olmuştur” dedi.

AKP hükümetinin Türkiye’yi bir felakete sürüklediğini de savunan Bahçeli, “AKP’nin Türkiye’nin hiç bir derdine çare olamayacağı bütün çıplaklığıyla anlaşıldı. Yarım bırakma sloganlarıyla Türk milletinden yetki isteyen AKP’nin bugüne kadar yaptığı yıkım, tahribat ve kötülükler bundan sonra yapacaklarının göstergesidir” diye konuştu.
     
     MİLLİYETÇİ HAREKETİ KİMSE PKK İLE AYNI KEFEYE KOYAMAZ

      Bahçeli, “Türkiye’nin geleceğini ateşe atmayacağınıza inanıyorum” dediği konuşmasında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Bayburt konuşmasına da değindi. Başbakanın konuşmasında PKK maşalarıyla MHP’yi aynı kefeye koyduğunu ileri süren Bahçeli, “Başbakan Erdoğan’ın ruhi durumu artık tedavi kabul etmeyecek bir noktaya gelmiştir. PKK’nın maşası terör sözcüleriyle MHP’yi aynı kefeye koyması, bunun hazin bir göstergesidir. Bayburt konuşmasında vatan ve bayrak sevgisinin son kalesi olan, 5 bin şehitle süslenmiş milliyetçi hareketi kimse PKK ile aynı kefeye koyamaz” dedi.
     
     BAŞBAKAN İÇİN PKK VE BARZANİ MAKBULDÜR

      Başbakan’ın hesap verme korkusuyla pusulasını tamamen kaybettiğini de söyleyen Bahçeli, “Kendisi kontrolden çıkmıştır. Başbakan için PKK ve Barzani makbuldür. Türk Milliyetçileri ise kabustur. Meclis’te PKK’nın temsilcileri arasında gerginlik yaşanmasından endişe ettiğini söyleyen Başbakan, bu hezeyanlarıyla siyasi ahlak fukarası olduğunu bir kez daha gösterdi. Milliyetçi hareketin nefesini ensesinde hisseden Başbakan hesap vermekten kurtulmak için Barzani’nin ve PKK’nın desteğine muhtaç kaldı. PKK uzantılarıyla ortaklık kurmayı içine sindirecek kadar alçalmıştır. Barzani ile nişanlanan, İmralı’daki ile söz kesen Başbakan seçim sonrasında hainlerle, anlaşılıyor ki nikah kıyacaktır” dedi.
     
     ‘BUSH AMCANIN YANINA DA GİTSEN GETİRİR HESAP SORARIM’

      MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sık sık ‘Başbakan’ sloganlarıyla kesilen konuşmasında, “Milliyetçi hareket üzerinde hangi oyunlar çıkarılırsa çıkarılsın, hangi insanımızı kandırıp, kazanıp bir başka amaçla kullanıp MHP’yi parçalamaya ve bölmeye çalışırlarsa çalışılsın, hepsini tek başına bozarız” dedi.

      Konuşmasında yine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yüklenen Bahçeli, “Siz örtülü bir şekilde PKK’nın uzantılarıyla, Barzani beslemeleriyle, meclise bağımsız gelenlerle hükümet olmayı, koalisyon yapmayı planlıyorsunuz. MHP’nin mecliste olmasından da bu oyunu farkedecekleri için korkuyorsunuz. Onun için sürekli iftira ediyorsunuz” diye konuştu. Başbakandan hesap soracağını da belirten MHP Lideri Bahçeli, “Nereye gidersen git, Okyanus’un ötesinde Bush amcanın yanın da gitsen, seni getirip hesap sormazsam namerdim” diyerek sözlerini tamamladı.

      Bahçeli konuşmasının ardından dinlenmek üzere Büyük Otel’e gitti. Burada kısa süre dinlendikten sonra saat 20.45’de kalkacak olan THY uçağı ile İstanbul’a gitmek üzere Çarşamba Havaalanı’na hareket etti.