Devlet Bahçeli’nin bu resimleri ortalığı feci karıştıracak!

Resimlerde Bahçeli o dönem Diyarbakır Belediye Başkanlığı yapan HADEP'li Çelik'le tokalaşıyor .

Milliyetçiler Sitesi adlı internet portalı, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin bir toplantıda Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin kapatılan HADEP'li eski Başkanı Feridun Çelik'i alkışlamasını eleştirdi.

Miting meydanlarında "iktidara geldiğinde Öcalan'ı asacağım" diyen, AK Parti'yi APO'yu asmamakla, Erdoğan'ı ise bölücülerle işbirliği yapmakla suçlayan Bahçeli Türkiye Cumhuriyeti aleyhine defalarca çeşitli ithamlarda bulunan Başkan Çelik'le çekilen bu görüntüleri MHP çevrelerindede şok etkisi yarattı.

MHP Konya Milletvekili adayı eski bakan Faruk Bal, görüntüleri doğrulayarak, "Ben de o gün o ziyarette vardım. HADEP'li Belediye Başkanı Sayın Genel Başkan'ı karşıladı ve burada yaptığı konuşmada, üniter devletten yana olduklarını, devletin bütünlüğünden yana olduklarını söyledi. Bahçeli'de bu sözlerinden dolayı kendisini alkışladı. Sayın Bahçeli üniter devletten yana olduğunu söyleyen herkesi bugüne kadar alkışlamıştır, bundan sonra da alkışlayacaktır" dedi.

E-mailde Bahçeli'nin koalisyon ortağı olduğu dönemde yaşanan bu sıcak girişimden dolayı çok etkilendiği ve dönüşünde Devlet Planlama Teşkilatı bütçesinden HADEP'li Diyarbakır Belediyesi'ne önemli bir kaynak aktardığı iddia ediliyor.