Devlet Bakanı Yazıcı milletvekili adayları ile Rize Valiliği’ni ziyaret etti

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, AK Parti Rize Milletvekili adayları Hasan Karal ve Nusret Bayraktar ile Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu'nu ziyaret etti.

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, AK Parti Rize Milletvekili adayları Hasan Karal ve Nusret Bayraktar ile Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu’nu ziyaret etti. Yazıcı, bir gazetecinin, “YSK’nın Barış ve Demokrat Partisi (BDP)’nin desteklediği 7 bağımsız adaydan altısına vize vermesini nasıl değerlendiriyorsunuz.” sorusu üzerine, “Keşke böyle bir süreç yaşanmasaydı. Seçim yargısı görevini yürüten bu önemli kurum, adaylarla ilgili inceleme yaparken bunun muhtemel yansımalarını, olası sonuçlarını hesaba katmak suretiyle, yasaların öyle çok normatif kalıpları içinde kalmadan ama elbette yasayı, kanunu bir yana bırakması anlamında söylemiyorum ama muhtemel sonuçlarını hesap etmeliydi.” dedi.
    YSK’nın dün ibraz edilen belgeleri değerlendirerek yanlışı düzelttiğini hatırlatan Bakan Yazıcı, “İnşallah bir daha böyle bir şey yaşayamayız ama bu konu ciddi biçimde elbette ki inceleniyor, değerlendiriliyor. Kısa zamanda kurtulduk ama bir kişiyi de kaybettik. Bunun bedelinin en azından moral açısından ağır olduğu kanaatindeyim. İnşallah bir daha kamu görevlileri bu tür olayların yaşanmasına sebep olmaz.” ifadelerini kullandı.