‘Devlet ceza vermezse ben vereceğim!’

Bursa'da, 3 yaşındaki çocuğunun gözleri önünde tinerciler tarafından 18 yerinden bıçaklanan Nevin Aslan'ın kocası Hasan Aslan, eşine yapılan bu olayın insanlıkla hiçbir şekilde bağdaştırılamayacağını belirtti.

Anne Aslan ise yaralı halde 100 metre yerde sürünerek caddeye ulaşıp insanlardan yardım isteyerek hastaneye geldiğini söyledi.
Bursa’da, 4 aylık hamile Nevin Arslan (25), kız kardeşine gezmeye giderken 3 yaşındaki kızının gözleri önünde sokakta yol kesen tinerciler tarafından tam 18 yerinden bıçaklandı. Zanlıların genç kadının direnmesi üzerine “bu kadın 7 canlı” diyerek boğazını sıkıp karnını tekmeledi. Gözü dönmüş tinerciler, ağır şekilde yaralanmasına rağmen dizüstü çöktürdükleri genç kadına bir de tecavüz etmeye çalıştı. 18 yerinden bıçak darbesi ile yaralanan hamile kadın, 100 metre emekleyerek sokak başındaki caddeye ulaşarak vatandaşlardan yardım istedi. Kısa sürede yakalanan iki zanlı ise tutuklandı.

İNSANLIĞIN BİTTİĞİ AN

Vakıf Mahallesi’nde yaşanan korkunç olay, herkesin kanını dondurdu. İkinci çocuğuna 4 aylık hamile olan Nevin Arslan (25), üç yaşındaki kızı Nurseli’yi de yanına alarak Vakıf Mahallesi’ndeki ablasını ziyarete gitmek üzere evden ayrıldı. İçinde kızı Nurseli’nin bulunduğu bebek arabasıyla yürüyen genç kadın, Vazo sokağa geldiğinde yanına daha önce hiç tanımadığı iki kişi yaklaştı. Genç kadına otomobillerinin yolda kaldığını söyleyen bu kişiler, civarda akaryakıt istasyonu bulunup bulunmadığını sordu. Ardından Nevin Arslan’ın yanından uzaklaşır gibi davranan iki gözü dönmüş, geri dönüp birden hamile kadına saldırdı.

DİZ ÇÖKTÜRÜP BIÇAKLADILAR

Tiner bağımlısı bu kişiler, ağzını kapattıkları Nevin Arslan’ı dizlerinin üstünde yere çöktürüp peşpeşe bıçak darbeleriyle genç kadını kanlar içinde bıraktılar. Başta karın bölgesi olmak üzere, sırt, omuz ve vücudunun çeşitli yerlerinden 18 bıçak darbesiyle kanlar içerisinde kalan Arslan yere yığılırken, çantada para yerine çocuk eşyaları bulan ve kadının yaşadığını gören gözü dönmüş saldırganlar, bu kez “Bu kadın 7 canlı” diyerek boğazını sıkıp bıraktı.

Bir süre sonra ağlayan kızının, “Anne kalk beni öp. Ne olur buradan götür” sözleri üzerine kendine gelen Arslan, yaklaşık 100 metre yerde yatar halde güçlükle sürünerek sokak başındaki caddeye ulaştı. Burada bayılan kadın, vatandaşlar tarafından Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak ameliyata alındı. Doktorlar, sağlık durumunun ağır olduğunu açıkladıklar.

İki gündür ölümle yaşam arasındaki ince çizgide gidip gelen Nevin Arslan hayati tehlikeyi atlattı. Aslan’ın bugünkü yapılan son muayenesinde ise sevindirici bir haber çıktı, doktorları Aslan’ın karnındaki 4 aylık bebeğin yaşadığını ve hiç bir probleminin olmadığını bildirdi.

Adres bahanesiyle yanına yaklaşan saldırganların kendisinden 5- 10 adım uzaklaştıktan sonra geri dönüp elleriyle ağzını kapattıktan sonra bıçaklamaya başladıklarını belirten Nevin Aslan, bu yaşadığı acı dolu dakikaları şöyle anlattı: “Hamileyim, bırakın beni diye yalvardığımda, bıçağı bir kaç kez de karnıma sapladılar. Bir ara kendimden geçtim. Gözümü açtığımda ‘Bak görüyormusun, ölmüyor’ diye aralarında konuştuklarını duydum. Ardından bebek arabasındaki çantayı kurcaladıklarını gördüm. Ama çantamda bir şey yoktu. Ana yola çıkmak için yaklaşık 100 metre kadar süründüm. Sonra bisikletli bir kişi beni görünce ondan yardım istedim. Verdiğim telefondan eşimi arayıp durumu bildirdi” dedi.

Bir dokuma atölyesinde makine teknisyeni olarak çalışan Hasan Arslan, yaralı eşinin bir an olsun başından ayrılmayarak onu teselli etmeye çalışıyor. Koca Aslan, eşine yapılan bu olayın insanlıkla hiçbir şekilde bağdaştırılamayacağını ifade ederek, ” Bunu yapanlar insan olamaz. Devlet bunları cezaevinde besleyip salıyor. Eğer bu şahıslar gerekli cezayı almaz ise ben onları öldürüp cezalarını verecğim. Bunların yaptığını hayvanlar bile yapmaz. Eşimin ‘hamileyim yapmayın’ derken aldığı bıçak darbelerini sanki kendime vurulmuş gibi hissediyorum. O anı hatırlamak istemiyorum. Devlet bunların cezasını vermez ise cezaevinden çıkınca ben ellerimle vereceğim.” diyerek yaşananlara tepki gösterdi.

Nevin Aslan’ın ablası Dilek Doğru da, artık ölümden değil kapkaççı ve tinercilerden korkar hale geldiklerini dile getirerek, “Biz ölümden değil. Her köşe başında aniden karşımıza çıkacak olan kapkaç ve tinercilerden korkuyoruz. Bunu yapanların vicdanı olamaz. Bunu yapanların anne ve babaları yok mu? Acaba bu insanlar hiç evlatları ile ilgilenmiyor mu?” diyerek sitemde bulundu.

Operatör Dr. Servet Yetkin, Aslan’ın üzerindeki tehlikeyi atlattığını açıkladı. Aslan’ın hastaneye ilk geldiğinde şok içerisinde olduğunu vurgulayan Dr. Yetkin, ” Hastamıza gerekli tetkikleri yaptık. Şuanda kendisinin durumu çok iyi. Bununla birlikte bugün yaptığımız son kontrollerde Aslan’ın 4 aylık bebeğininde gayet iyi olduğunu tespit ettik. Artık korkulacak bir durum yok. bebekte annede çok iyi ama bebek zaman zaman kontrolden geçirilecek” diye konuştu.

ZANLILAR YAKALANDI

Yıldırım İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri de olayın hemen ardından çevrede yaptıkları araştırmada, iki kişinin bu olaydan kısa bir süre önce bazı kişilerden para istediğini belirleyince ekipler verilen eşkal üzerinde yoğunlaştı.

Olayın faillerinin uçucu madde bağımlısı Özkan D. (18) ile Ayhan K. (19) olduğu belirlendi. Ekipler, önce Özkan’ı, bir gece sonra da Ayhan’ı yakalayarak gözaltına aldı. Jandarmadaki sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edilen iki cani, tutuklanıp cezaevine gönderildi.