Devlet memurluğunu kazanan sağlık personeli başvuruları başladı

Sağlık Bakanlığı'na yerleştirilenler sözleşmeli personel olarak atanabilmek için 17 Şubat 2006 tarihine kadar istenen belgelerle birlikte yerleştirildikleri sağlık birimine oluşturulan komisyona şahsen müracaat etmeleri gerektiği bildirildi.

ÖSYM tarafından yerleştirme işlemlerinin sonuçlarına göre, bir kuruma yerleştirilen adayların, 2005 KPSS/2 Tercih Klavuzu’nun 57’nci sayfasında yer alan başvuru genel ve özel şartları taşımalarını gerektiğini bildiren Yılmazer, memur adaylarının gerekli belgelerle birlikte 17 Şubat 2006’ya kadar yerleştirildikleri sağlık biriminde oluşturulacak komisyona müracaat edeceğini vurguladı. Müracaatların şahsen yapılmasını isteyen Yılmazer, posta, kargo veya kurye ile yapılan başvuruların kabul edilmeyeceğini ilan etti.
Isparta Sağlık İl Müdürü Levent Yılmazer’in açıklamasına göre, devlet memuru veya başka bir statüde sözleşmeli olarak çalışanların 657 Sayılı Kanuna tabi olarak istihdam edilmek istedikleri takdirde eski statüsünden vazgeçmeyi baştan kabul etmek kaydıyla müracaat edebilecekleri bildirildi. Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara tabi olarak istihdam edilecek personelin SSK’ya tabi olacağı, ücretlerinin çalıştıkları sağlık biriminin döner sermayelerinden karşılanacağını açıklayan Yılmazer, ücretlerinin yanı sıra döner sermaye ödemesi de alabileceklerini kaydetti.
Ücret ödemelerinin her ay başında peşin yapılacağını anlatan Yılmazer, devlet memurları için tespit edilen çalışma saat ve sürelere sözleşmeli personelin de uyacağını hatırlattı. Yılmazer, sözleşmeli personelin eş, sağlık ve öğrenim gibi sebeplerle nakil imkanı bulunmadığını söyledi.