Devlet-millet iş birliği ile yollara beton döküyorlar

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde bağlı Cemaller köyünde yaşayan köylüler devlet-millet iş birliği ile yollarına beton döküyor.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bağlı Cemaller köyünde yaşayan köylüler devlet-millet iş birliği ile yollarına beton döküyor. Köylüler tarafından karılan harçlar, yine köylüler tarafından bozuk yollara dökülüyor.

Ereğli’ye bağlı Cemaller köyü halkı hafta sonunda hummalı çalışma sergiliyor. Köylüler sabah erken saatte kalkarak harç karmaya başlıyor. Karılan harçlar köyün bozuk olan yollarına dökülüyor. Neşe içerisinde geçen çalışmalarda köylüler hem şakalaşıyor hem de bozuk olan yollarını kendi imkanları ile tamir ediyor.

2013 yılı programı kapsamında köy yolları için özel idare tarafından gönderilen çimento ve parke taşının döşeme işlerini bitiren Cemaller köyü halkı, kalan çimentoları değerlendirmek için bir araya geldi. Yaklaşık 120 torba çimentosu bulunan köylüler kendi imkanları ile 40 metreküp çakıl alarak yolların tamiri için çalışmalara başladı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Cemaller Köyü Muhtarı Mehmet Acık, “2013 yılı içerisinde Kestane tarlası Ahmetli yolunun parke döşeme çalışmalarına başladık. Oradan artan çimentomuzu da yine aynı yolun devamı olan Ahmetli Mahallesi çıkışına mahalledeki arkadaşlarımızın, emeklilerimizin gayretleri ve el birliği ile beton dökme çalışmalarına devam ediyoruz.” dedi.

Köylülerden Ahmet Efe ise “Yollarımızın bozuk olmasından dolayı muhtardan çimento talep ettik. Biz de çakıl temini yaptık. Kendi mahallemiz ve komşu mahallemizin sakinleri ile yollarımızdaki problemleri gidermeye çalışıyoruz. Yollarımızda sıkıntı vardı. Bundan sonra daha rahat ulaşım sağlamış olacağız.” diye konuştu.