Devlet Tiyatroları’ndan Ankara’da 1 Nisan şakası

Devlet Tiyatroları sanatçıları 1 Nisan dolayısıyla Ankara'da halka açık iki mekanda 16 oyuncunun katıldığı bir etkinlik gerçekleştirdi.

Büyük kentlerde yaşamın zorluğu ve bireylerin kendilerine ayıracakları zamanın giderek azalmasını konu alan ilk gösteri Ankaray Metrosu’nda gerçekleştirildi. İnsanların şaşkın bakışları arasında çizgili pijamaları ve yorganları ile trenden inen oyuncular durağa kurulan yataklarına yattı.

İkinci gösteri Akköprü Migros Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştirildi. Oyuncular bu kez hayali Tuhafya Kraliçesi için damat aradı.

Soyunun devamı için damat arayan ve yapılan incelemeler sonunda Türk ırkının üstün özellikleri olduğunu tespit eden taht üzerinde tebaası tarafından taşınan Tuhafya Kraliçesi’ne Türk erkekler fazla ilgi göstermedi.

Para için ülkesini değiştirmeyeceğini ifade eden bekar Türk erkekler Türklüğünden de fedakarlık etmek istemedi. Yaşlılar, genç olmamalarını mazeret gösterirken yaşlarının uygun olması halinde düşünebileceklerini ifade ettiler. Eşlerinin yanında fazla konuşmak istemeyen evli Türk erkeklerine rağmen bazı bekârlar paraya dahi gerek olmadığını söylediler. Yaşlı bir anne ise bekar oğlu olsa tanımadığı Tuhafya Krallığı’na oğlunu gönderebileceğini söyledi.