Devletimizin verdigi karara saygiliyiz

Gürbüz, 3 senedir Hakkari’de hizmet etmeye çalistigini belirterek, “En büyük tesellim gelen vali arkadasin çok degerli, basarili biri olmasidir. Önemli olan güzel vatan topraklarinda onurlu hizmet etmektir. Bu bir bayrak yarisidir. Önemli olan bayragi hedefe en hizli, en güzel sekilde yetistirmektir. Gelecek arkadasa basarilar diliyorum. Devlet memuru olarak Türk bayraginin dalgalandigi her yerde görev aldik, alacagiz.” ifadelerini kullandi.

Basbakan Recep Tayyip Erdogan’in Hakkari’ye gelmesinin meyvelerini verdigini belirten Gürbüz, polislerin lojman sorununun kisa zamanda halledilecegini, 120 il merkezine, 120 Yüksekova’ya, 50 Çukurca’ya, 50 Semdinli’ye polis lojmani yaptirilacagini bunlarin seneye hazir olacagini açikladi. Belediyelere de destek verilecegini ifade eden Gürbüz, Semdinli Belediyesi’ne su sebekesi yapilmasi konusunda destek olunacagini kaydetti.

Görevden alinma diye bir durumun olmadigini vurgulayan Gürbüz, “Bu bir atamadir. Görev degisikligidir. Bu bir bayrak yarisidir. Biz devlet memuru olarak alinan kararlara uymakla mükellefiz.” ifadesini kullandi. Semdinli olaylariyla ilgili olarak gerekenin yapilacagini ifade eden Vali Gürbüz, “Kim ne hata yaptiysa, rütbesi ne olursa olsun yüce adalet önünde hesap verecektir. Olaylardan sonra devletimiz gerekeni hemen yapmis, müfettisler görevlendirmistir. Adalet, kili kirk yardigi için biraz agir islemektedir. Vatandaslar sabirli olmali. Sonunda adalet tecelli edecektir.” dedi.

Vali Gürbüz, her zaman söyledigi gibi, Hakkari insaninin devletine, bayragina bagli oldugunu, 5 bin yillik tarihi geçmisi bulunan ilin medeniyetler köprüsü oldugunu, vatandaslarin birlik beraberlik içinde, problemleri asacagini ifade etti. Gürbüz, azinlik olan terör örgütüne itibar edilmedigi takdirde, huzura erilecegini vurguladi.