DHL Türkiye Kızılay’a 500 adet battaniye bağışı yaptı

Taşımacılık ve lojistik sektörünün Türkiye'de gelişmesinde öncü rol alan DHL Türkiye, sosyal sorumluluk bilinci ile dünya genelindeki yardım kampanyalarını sürdürmeye devam ediyor.

Daha önce de eğitim, depremzedeler, kasırgadan etkilenenler, yoksullar, çocuklar için yaptığı benzeri pek çok sosyal sorumluluk projeleriyle Türkiye’de ve dünyada tüm şirketlere örnek olmak amacıyla ilk adımı atan DHL Türkiye, bu kez de sosyal sorumluluk projesi kapsamında Kızılay’a 500 adet battaniye bağışı yaptı.
DHL Türkiye tarafından satın alınan 500 adet battaniye afet ya da acil müdahale gerektiren durumlarda kullanılmak üzere Türkiye Kızılay Derneği Beyoğlu Şubesi’ne bir sosyal sorumluluk örneği olarak bağışlandı.
Bu yardım malzemeleri DHL kuryeleri tarafından Türk Kızılay Derneği -Beyoğlu Şubesi-Kasımpaşa Tıp Merkezi’ne 16.12. 2005 tarihinde Şube Müdürü Erdoğan Budak’a teslim edildi. DHL Türkiye bu ve daha önce gerçekleştirdiği projelerle ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşarken sosyal sorumluluk bilincini de yaymayı hedefliyor.
DHL Hakkında: 2004 yılındaki 33 milyar Euro’luk yıllık geliri ile DHL, uluslararası hızlı taşımacılık ve lojistik sektörünün lider kuruluşu olarak, müşterilerine tek noktadan yenilikçi ve müşteriye özel çözümler sunuyor. Express, hava – deniz – kara taşımacılığı ve kontrat lojistik çözümlerindeki uluslararası tecrübesini yerel pazarlardaki uzmanlığı ile birleştiren DHL, harmonize edilmiş servis ağı ile dünyada 220’nin üzerindeki ülke ve merkezinde, müşterilerine, beklentilerinin üzerinde servis vermek için özel olarak eğitilmiş, 285.000 çalışanı ile her zaman hızlı ve güvenilir hizmet veriyor. DHL, yüzde 100 Deutsche Post World Net kuruluşudur.
Deutsche Post World Net Hakkında:Deutsche Post, DHL ve Postbank şirketlerinin entegrasyonundan oluşan, dünyanın lider lojistik grubudur. Grup, lokal tecrübeleriyle birleştirdiği global ağını, müşterilerine ürün, bilgi ve ödemelerinin yönetimi ve taşımacılığı konusunda ihtiyaçlarına göre özel olarak hazırlanmış hizmetler sunar. Deutsche Post World Net, ayrıca posta işlerinde sahip olduğu özel sistem çözümleriyle “Diyalog Pazarlama” konusunda da liderdir. Dünyada 220’nin üzerinde ülke ve merkezinde, 500.000 çalışanı ile hizmet veren grup, 2004 yılında 52 milyar Euro gelir elde etmiştir. Deutsche Post World Net, dünyanın en çok çalışan istihdam eden şirketlerinden biridir