Dialog öğrencilerinin projesi birinci oldu

Almanya'nın Köln şehrinde Türk müteşebbislerin açtığı Dialog Gymnasium ve Realschule ve Boltenheide Realschule, geliştirdikleri projelerle Sparda Bank'tan destek alma hakkını kazandı.

Almanya’nın Köln şehrinde Türk müteşebbislerin açtığı Dialog Gymnasium ve Realschule ve Boltenheide Realschule, geliştirdikleri projelerle Sparda Bank’tan destek alma hakkını kazandı.

Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletinde bu yıl yüz okul projesini destekleme kararı alan Sparda Bank, projeleri 7 Ekim ve 10 Kasım tarihleri arasında internette oylamaya tabi tuttu.

“Okullar geleceği tasarlar” başlıklı destek programına projeleriyle katılan okullar arasında Dialog Gymnasium ve Realschule 22 bin 904 oyla birinci oldu. Okul, aldığı bu sonuç sayesinde öğrencilerinin hazırlamış olduğu görme engellilere yönelik projeye 10 bin Euro’luk destek sağlamış oldu.

Proje kapsamında öğrenciler görme engellilerle bir araya geliyor ve onlara medya alanında nasıl yardım edebilecekleri konusu üzerinde çalışıyor.

Boltenheide Realschule ise oyalamada 16. sırada yer alarak 4 bin Euro’luk desteğe hak kazandı. Bu okul ise, öğrencilerinin üretkenliğinin artması için günlük bir sorunu çözecek bir ürün keşfetmelerine yönelik proje tasarlamış.

Sparda Bank, proje kapsamında yüz okulu 250 bin Euro ile destekliyor.