Dicle Okulları basketbolda bölge şampiyonu oldu

Diyarbakır'da Nehir Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyet gösteren Dicle Okulları Erkek Basketbol Takımı, Batman'da düzenlenen Yıldız Erkekler Basketbol Kulüp Şampiyonası'nda bölge şampiyonu oldu.

Diyarbakır'da Nehir Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyet gösteren Dicle Okulları Erkek Basketbol Takımı, Batman'da düzenlenen Yıldız Erkekler Basketbol Kulüp Şampiyonası'nda bölge şampiyonu oldu. Okul bu sonuçla Nisan ayında Çanakkale'de düzenlenecek Anadolu Şampiyonası'nda bölgeyi temsil etmeye hak kazandı.

Nehir Eğitim Kurumları Genel Müdürü Yılmaz Demir, turnuvayla ilgili bilgiler verdi. Gençlerin gelecek vaat ettiklerini belirten Demir, "Turnuvaya 12 takım katıldı. Yarı finalde Malatya bölgesinin takımını eledik. Finalde ise Şanlıurfa takımını yendik. Nisan ayında Anadolu Şampiyonası için Çanakkale'ye gitmeye hak kazandık." dedi.

Demir şunları söyledi: "Nehir Eğitim Kurumları olarak eğitim ve öğretim alanında yakalanan yerleştirme başarılarının yanında spor, kültür, sanat faaliyetlerinde de Diyarbakır'ın adını Türkiye çapında duyurmak için gayret ediyoruz. Yıllardır ekip olarak ortaya koyduğumuz çalışmaların neticesini almaya başladık. Bu başarılara ulaşılmasında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımı kutluyorum." diye konuştu.

Nehir Eğitim Kurumları Basketbol Takımı Koordinatörü İsmail Sayılı ise gençlerin gelecek vaat ettiklerini belirtti. Batman'da yapılan turnuvaya 12 takımın katıldığını anlatan Sayılı, yarı final maçında Malatya şampiyonunu, final maçında ise Şanlıurfa şampiyonunu yenerek bölge şampiyonluğuna ulaştıklarını kaydetti.

Sayılı, " Diyarbakır'ın parlayan yıldızı olan Dicle Okulları Gençlik Spor Kulübü bu başarıyla gönülleri fethetti. Çanakkale'de düzenlenecek olan Anadolu şampiyonasında birinci olmak için gayret göstereceğiz. Bu başarıyı tüm Diyarbakır'a armağan ediyoruz." ifadelerini kullandı.