Didier Drogba yeşil sahalara veda ediyor

Tecrübeli futbolcu Didier Drogba, yeşil sahalara veda ediyor.

Bir dönem Galatasaray'da forma giyen tecrübeli futbolcu Didier Drogba, 2018 yılında yeşil sahalara veda edeceğini söyledi.   

Seneye Mart ayında 40. yaş gününü kutlayacak olan eski Galatasaraylı yıldız, "Herkesin durması gerekeceği gün elbet gelecek. Gelecek sezon da benim için son olacak" dedi. Didier Drogba, 2018'de kramponlarını asıp profesyonel futbol kariyerine nokta koyacağını açıkladı.

2016 Major League Soccer (MLS) sezonu sonunda Montreal Impact'ten ayrılan Fildişi Sahilli efsane, United Soccer League takımı Phoenix Rising FC'yi satın alıp ABD futbolunda ilk takım sahibi-futbolcu olmuştu. Phoenix Rising FC'de 14 normal sezon maçında 10 gol atan Drogba, takımını USL play-off'una taşısa da, organizasyonda finale kadar yürüyen Swope Park Rangers'a elenmelerini önleyememişti.

Chelsea ile 2011-12'de Şampiyonlar Ligi'ni kazanan, Londra ekibinde 4 Premier Lig ve 4 FA Cup şampiyonluğu yaşayan Drogba, Galatasaray'da da 2012-13'te lig, ertesisezon Türkiye Kupası şampiyonluğu görmüştü.

Mart ayında 40. yaşgününü kutlayacak olan Drogba, ilk profesyonel maçına 1998'de Le Mans formasıyla çıktığını hatırlatarak "Gelecek yıl son sezonum olacak. Herkesin durması gerekeceği gün elbet gelecek. Kafamda başka projeler var. 39'unda hala futbol oynayabilmek çok güzel. Ama yaş faktörü artık beni frenliyor. Bunu hissediyorum" dedi.

Drogba'nın David MLS takımı satın alması veya Beckham'ın izinden gidip kendi takımını kurması bekleniyor.

NTVSPOR